Cena ryczałtowa - kosztorys

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ejjoo
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2012, 21:06

Post autor: ejjoo » 18 kwie 2016, 13:04

Witam
Mam dwa pytania
1) Wykonawca wypełniając formularz ofertowy w miejscu na wpisanie wartości netto wpisał wartość podatku VAT (wynagrodzenie ryczałtowe brutto w wysokości........ zł w tym wartość netto w wysokości ......... i podatek VAT (23%). ) Chce potraktować to jako omyłkę rachunkową ? Mam wartość brutto i podatek 23% da się wyliczyć.

2) cena ryczałtowa - Zamawiający w SIWZ prosił o kosztorys uproszczony z zastrzeżeniem że jest tylko pomocniczy. Przed terminem składania ofert Zamawiający poprawił przedmiar w SIWZ usuwając trzy pozycje, załączył na stronie www poprawiony przedmiar z informacją o wyłączeniu trzech pozycji. Z dostarczonych kosztorysów wnika iż niektórzy wykonawcy w wycenie ujęli jednak te trzy pozycje. Wychodzę z założenia że jest to cena ryczałtowa i nie powinienem nic poprawiać, kosztorys jest tylko pomocniczy i nie podlega ocenia. Poprawicie mnie jeśli się mylę.

Reasumując:
1) traktuję to jako omyłkę rachunkowa i poprawiam,?
2) uznaję ceny ryczałtowe podane na formularzu ofertowym za obowiązujące i nic nie poprawiam, czy jednak potraktować to jako omyłkę art. 87 ust. 2 pkt 3) pzp i zmniejszyć cenę ryczałtową?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 14:44 przez ejjoo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ