Wzywać do uzupełnienia czy odrzucać

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
robertocar
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2016, 9:23

Post autor: robertocar » 04 mar 2016, 10:07

Jestem po otwarciu ofert na kserokopiarki. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają wymagania zamawiającego żądałem opisu parametrów technicznych (był to załącznik do oferty). W załączniku tym Wykonawcy mieli podać Model/wersję oraz parametry techniczne według naszego wzoru. Moje pytanie jest następujące:
1) Jeden Wykonawca podał zły model i wersję nie spełniającą naszych wymagań, a opis parametrów jest prawidłowy - Czy wzywać do uzupełnienia czy odrzucić ofertę?
2) Drugi Wykonawca podał dobry model i wersję spełniający nasze wymagania ale opis parametrów się nie zgadza ( są błędy)- Czy wzywać do uzupełnienia?

robertocar
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2016, 9:23

Post autor: robertocar » 08 mar 2016, 8:09

Pytanie jest nstępujące : Czy jeżeli Wykonawca podał w załączniku do oferty "OPIS PARAMETRÓW TECHNICZYCH" procesor, który nie spełnia wymagań Zamawiającego to czy należy wzywać do uzupełnienia? Bo z ustawy wynika że dokumenty potwierdzające spełnianie przez oferowane dostawy wymagań zamawiającego podlegają uzupełnieniu ale nie zawsze? Bo niedopuszczalene jest dokonywanie zamian dotyczących oferowanego sprzętu.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 08 mar 2016, 16:17


ODPOWIEDZ