Użyczenie doświadczenia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
scotchie
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2015, 23:10

Post autor: scotchie » 09 gru 2015, 23:11

Hej,
jestem zainteresowany startem w przetargu powyżej progów jako Wykonawca. Mam kilka pytań odnośnie SIWZ i będę bardzo wdzięczny, jeżeli pomożecie mi na nie odpowiedzieć.
Sytuacja jest taka, że prowadząc jednoosobową działalność zdobyłem pewne doświadczenia, referencje itd, które są wymagane między innymi w tym przetargu. Jednak ze względów finansowych musiałem założyć spółkę komandytową w celu dofinansowania, w której to jestem komplementariuszem.
W związku z tym chciałbym wystartować w przetargu jako spółka, a nie DG. W jaki sposób powinienem to zrobić, aby użyczyć spółce referencji nie będąc jednocześnie podwykonawcą, jak poprawnie napisać taki dokument? użyczam osoby(siebie?) swoją wiedzę? Zupełnie nie wiem jak taki dokument powinien wyglądać, aby nie budził zastrzeżeń. Dodam, że Zamawiający opisuje to w następujący sposób:
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu oraz potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia w następujący sposób:
a) jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w SIWZ, poprzez dołączenie ich do oferty,
b) jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, Zamawiający w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
- dokumentów dotyczących w szczególności: zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu; sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia; charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem; zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Dodatkowo zamawiający wymaga wykazu narzędzi, które nie są na majątku spółki, więc czy wystarczy jeżeli w wykazie wpiszę w kolumnie informacje o podstawie dysponowania "użyczenie" - ja te maszyny użyczę spółce jako DG.
Ostatnie pytanie dotyczy KRK - zam. wymaga art. 24 ust.1 pk 4-8,9,10 i 11 - na kogo wystawione dokumenty są wymagane w przypadku sp. komandytowej?
Bardzo bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

ODPOWIEDZ