Zakup od ANR i prawo odkupu

Wszystkie sprawy związane z organizacją przetargów na zbycie nieruchomości według ustawy o gospodarce nieruchomościami i nie tylko
Katarzyna
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2007, 22:46

Post autor: Katarzyna » 17 wrz 2007, 23:03

Witam
Mam pytanie bo sama nie znam dokladnie przepisów, a mam problem, może ktoś mi pomoże. Prawie półtora roku temu moja firma wygrała przetarg na grunt w ANR. Firma wpłaciła oczywiście duże wadium, a ANR wcale nie spieszył się z dokończeniem przetargu. Po licznych telefonach i pismach w końcu zdecydowali się na podpisanie aktu notarialnego, ale oczywiście jak to w ANR z prawem pierwokupu i odkupu. Po tygodniu od podpisania aktu ANR wyraziła wolę odkupu, wiem że musimy to zrobić tzn pozwolić im odkupić ale ANR naraziła nas na duże straty tzn ponad rok miałam zablokowaną dużą sumę pieniędzy wpłaconą jako wadium ( gdybym je ulokowala tylko na koncie bankowym zarobilabym ok 20 tysięcy zł), kilka razy agencja żądałą wyciągu z KRS, za co oczywiście się płaci, no i zapłata za akt notarialny, no i musiałam zaciągnąć pożyczkę żeby dokończyć transakcji ,samych odsetek muszę zapłacić ok 5 tys zł,za jeden miesiąc. Czy mogę żądać odsetek od wadium, które było wpłacone, zwrotu odsetek od pożyczki i pozostałych kosztów?
ANR podpisała umowę tylko po to żeby za kilka dni chcieć odkupić grunt z powrotem. A moje zablokowane wadium przez ponad rok ( czyżby potraktowali je jako pożyczkę bez oprocentowania.. Malo tego dali mi na o wszystko 14 dni.
Pozdrawiam Katarzyna

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 wrz 2007, 8:03

Czym kierowała się ANR w swoim postępowaniu trudno dociec. Może zmieniała się kadra osób, które decydują o odkupie i nie mogli się zdecydować co zrobić. Sytuacja nie jest prosta i chyba nie pozostaje nic innego jak wynająć radcę prawnego lub adwokata, który na podstawie oceny całej sytuacji i dokumentów doradzi czy jest szansa dochodzić odszkodowania za czynności ANR, na podstawie których doznała Pani szkody majątkowej.

ODPOWIEDZ