przetarg na oczysczania mista

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
jo
Posty: 113
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:59

Post autor: jo » 27 lis 2015, 8:39

przetarg na oczyszczania miasta (kubły miejskie, zamiatanie, kubełki i sprzątanie przystanków, wywóz odpadów komunalnych z budynku urzędu) mam pytanie czy waszym zdaniem powinienem postawić warunki posiania uprawnień: Wpis do rejestru działności regulowanej zbirki odpadów komunalnych, pozwolenie na transport odpadów??
uprawnień nie można użyczać na podstawie art 26 2b ale czy w przypadku konsorcjum jeden może mieć wis do rejestru a drugi pozwolenie na tsransport czy co najmniej jeden musi mieć oba uprawnienia??

znalazłem co takiego
?W zakresie dotyczącym uprawnień warto
podkreślić, iż za wystarczające do uznania spełniania warunku w po
-
stępowaniu dotyczącym przedmiotu o różnym rodzaju należy uznać,
gdy uprawnienie posiadał będzie co najmniej jeden z konsorcjantów,
który będzie realizował tę część zamówienia, z którym wiąże się
obowiązek posiadania uprawnień?
8
. A zatem w praktyce uprawnienia
powinni złożyć ci spośród członków konsorcjum, którzy dany element
(wymagający odnośnych zezwoleń etc.) będą realizować. Jeśli całość
zamówienia wymaga posiadania odpowiednich uprawnień ? nic nie
stoi na przeszkodzie, by zażądać wykazania się ich posiadaniem przez
wszystkich członków konsorcjum
9
. Oczywiście, ustalenie stanu fak
-
tycznego jest tutaj trudne, albowiem podział zadań pomiędzy człon
-
ków konsorcjum może być przez nich ustalony dopiero w umowie
konsorcjum, a tej umowy zamawiający może domagać się dopiero
po dokonaniu po wyborze takiej oferty (a zatem po dokonaniu oceny
spełniania warunków), zgodnie z art. 23 ust. 4 Pzp. Można jednak
w tym zakresie na przykład oprzeć się na wyjaśnieniach wykonawcy."

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 lis 2015, 9:29

Przeważnie w postępowaniach na odbiór odpadów żądam spełnienia warunku przynajmniej przez jednego z członków.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 lis 2015, 9:33

Aby uznać, że całe konsorcjum spełnia warunek wykonywania działalności wymagającej zezwoleń albo licencji, wystarczy, gdy jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ma stosowne uprawnienia. Przyjęcie odmiennego wniosku przeczyłoby istocie konsorcjum, które z reguły zawiązywane jest w celu połączenia potencjałów i sprostaniu warunkom udziału w postępowaniu (wyrok KIO z 5 kwietnia 2013 r.; sygn. akt KIO 668/13).

jo
Posty: 113
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:59

Post autor: jo » 27 lis 2015, 9:40

no tak ale w przywołanym przez ze mnie fragmencie jest info że do przyjęcia by było gdyby jeden z konsorcjantów który ma wpis do rejestru zbiera odpady drugi ma decyzję na transport i ten drugi realizuje transport odpadów więc usługa byłaby wykonywana należycie podpbny zapis
"W zakresie dotyczącym uprawnień warto podkreślić, iż za wystarczające do uznania spełniania warunku w postępowaniu dotyczącym przedmiotu o różnym rodzaju należy uznać, gdy uprawnienie posiadał będzie co najmniej jeden z konsorcjantów, który będzie realizował tę część zamówienia z którym wiąże się obowiązek posiadania uprawnień."
jest na stronie
http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;284 ... nego_.html
czy narzucenie w SIWZ że co najmniej jeden z konsorcjantów winien spełnić oba warunki nie stanowi ograniczenia konkurencji

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 lis 2015, 9:52

jo pisze:czy narzucenie w SIWZ że co najmniej jeden z konsorcjantów winien spełnić oba warunki nie stanowi ograniczenia konkurencji
Moim zdaniem nie.

jo
Posty: 113
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:59

Post autor: jo » 27 lis 2015, 11:01

na jednym z forów znalazłem taką informację "CO do wpisu do rejestru działalności regulowanej , to ostatnio mieliśmy zarzut z UKS że nieprawnie żądaliśmy tego na etapie składania ofert, bo nie ma tego dokumentu w rozporządzeniu" w przetagu na odpady żądacie tego dokumentu??

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 lis 2015, 11:54

Ja żądam, a kto mi zabroni skro rozporządzenie mówi że można wymagać "potwierdzających posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesji, zezwolenia lub licencji" a przepisy prawa nakładają taki obowiązek do danego przedmiotowego postępowania to żądać można a nawet trzeba.

ODPOWIEDZ