Przedłuzenie terminu zwiazania ofertą i wadium

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 21 wrz 2015, 7:34

Witam.


Postępowanie powyżej progów. Zamówienie podzielone na części tj pakiety. Ze względu na sporą liczbę części i ofert i potrzebę zawarcia umów, rozstrzygamy postępowanie etapami tj raz 30 części raz 15 itd. 27 września kończy się termin związania ofertą.

1. W I etapie wybraliśmy najkorzystniejsze oferty w 30 częściach, umowy mamy z datą 14.09.2015 r. a więc wszystko w terminie.
2. W II etapie wybraliśmy oferty w 25 częściach, umowy zawieramy jutro tj 22.09. Czyli też wszystko w terminach.
3. W III etapie wybraliśmy w piątek 18.09. kolejne oferty w 20 pakietach , a więc umowa będzie z datą po terminie związania ofertą tj 29.09.
4. W tym tygodniu będziemy rozstrzygać kolejne już ostatnie 12 części (IV etap wyborów;)), umowy będą po terminie związania ofertą.

Muszę teraz podjąć odpowiednie kroki,......

Jeśli chodzi I i II etap to już nie muszę pisać o przedłużenie terminu związania ofertą i wadium.

Jeśli chodzi o III etap to piszę do wszystkich którzy w tych częściach złożyli oferty o przedłużenie terminu związania ofertą a tych, którzy zostali wybrani dodatkowo o przedłużenie term. wadium?

Jeśli chodzi o IV etap to napisać dzisiaj o przedłużenie terminu związania ofertą i wadium tych wykonawców którzy złożyli oferty w częściach które będę rozstrzygał pod koniec tygodnia?


Z góry dzięki za pomoc.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 wrz 2015, 8:34

Tak jak piszesz, wzywasz o przedłużenie TZO w tym wadium na okres przedłużony.

bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 21 wrz 2015, 11:29

Dziekuję

bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 21 wrz 2015, 13:56

Zakręciłem się jednak .... A można zrobić tak , że (kilka wariantów):

1. W części gdzie wybrałem najkorzystniejszego wykonawcę w terminie związania ofertą, a umowę będę musiał zawrzeć po terminie - nie wzywam NIKOGO do przedłużenia tzo i zawieram spokojnie umowę bez tzo i wadium? Oczywiście licząc że mi podpiszą umowy :)

2. W części gdzie wybrałem najkorzystniejszego wykonawcę w terminie związania ofertą, a umowę będę musiał zawrzeć po terminie - do przedłużenia TZO plus wadium wzywam TYLKO wykonawcę który wygrał. Reszty nie wzywam do przedłuzenia tzo.

3. W części gdzie wybrałem najkorzystniejszego wykonawcę w terminie związania ofertą, a umowę będę musiał zawrzeć po terminie -Wzywam WSZYSTKICH którzy "przegrali" do przedłużenia tzo a do przedłużenia wadium TYLKO wygrywającego przetarg?


Bo nie rozumiem dokładnie tego art. 85.4. Co po wyborze najkorzystniejszej oferty, czy wezwać muszę wszystkich do przedłuzenia tzo, ale do przedłuzenia wadium dodatkowo tylko wygrywajacego? Wtedy ci co nie wygrali są zwiazani ofertą ale nie mają wadium ... Nie kumam... za mało cukrów...

Co będzie najlepsze i zgodne z prawem i racją stanu :)

ODPOWIEDZ