wartość podprogowa zamówienia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 12 sie 2015, 13:06

mam dylemat: ogłosiłam przetarg na usługi, wartość szacowana była podprogowo, dział merytoryczny zapewniał, że oszacował dobrze i......mam otwarcie, Wykonawcy składają oferty, każda zaś zawiera wartość powyżej progu a dział merytoryczny by ratować przetarg ( czas!!!) znajduje kasę na dołożenie do ceny najniższej ale przekraczającej próg 134 tys. euro. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań by móc podpisać umowę? czy ktoś ma wiedzę w tym temacie?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 12 sie 2015, 13:44

Jeżeli wartość zamówienia została ustalona należycie, to nie ma się czym martwić, jednak czy aby na pewno skoro oferty są powyżej?

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 13 sie 2015, 8:43

ano właśnie:( ale może też chodzić o coś innego: jest to przetarg na inżyniera kontraktu, przetarg na robotę został już rozstrzygnięty więc pozostaje inżynier i dlatego sądzę, że wykonawcy wiedzieli, że MUSI zostać rozstrzygnięty przetarg na inżyniera do tej roboty i po prostu poszli " po bandzie". Ale jestem trochę już spokojniejsza, choć wiem,że możemy stracić dofinansowanie.

ODPOWIEDZ