problem z KRK

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
flyn757
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:46

Post autor: flyn757 » 12 sie 2013, 1:12

Mam jeszcze jeden problem tym razem z KRK, ale nie zmieściłam się w poprzednim wątku, więc założyłam nowy ;)
W przetargu unijnym wymagałam KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8, pkt 10 i 11 ustawy Pzp, otrzymałam ofertę w której była informacja KRK dla dwóch z trzech członków zarządu oraz uchwałę zarządu sprzed roku o wykluczeniu z zarządu jednego czlonka (tego którego KRK nie zalączono) a także wniosek o wykreślenie tego członka z KRS (wniosek z początku lipca). Do oferty załączono KRS z czerwca, gdzie widnieje 3 członków zarządu, sprawdzałam wczoraj w wyszukiwarce KRS nadal (nawet po złożeniu wniosku o wykreślenie z KRS) figuruje 3 członków zarządu. Nasz prawnik uważa, że powinnam uznać taką ofertę za ważną bo nie mogę wezwać wykonawcy do uzupelnienia brakującego KRK, bo skoro złożono wniosek o jego wykreślenie z KRS oraz uchwałę o wykluczeniu z zarządu, to nie będzie mógł uzyskać KRK (???)... no i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić :((

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 12 sie 2013, 12:57

Też uważam że należy zostawić jak jest.

flyn757
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:46

Post autor: flyn757 » 12 sie 2013, 13:31

Dziękuję bardzo za pomoc :)

zielona
Posty: 38
Rejestracja: 26 maja 2012, 9:27

Post autor: zielona » 25 cze 2015, 0:05

Dot. Spólki Akcyjnej i KRK
1. Początek maja - uchwałą zarządu zostaje odwołany prezes (jedyny członek zarządu) i nowo powołana zostaje osoba na to stanowisko /sprawa wychodzi na jaw podczas odp na wezwanie do wyjaśnienia/;
2. czerwiec- otwarcie ofert, wszystkie dokumenty załączono... analizując dokumenty, w tym KRS z oferty;
3. wezwanie do wyjaśnienia
4. odp na wezwanie do wyjaśnienia i PROBLEM. W toku odp na pewne wyjaśnienie Wykonawca w piśmie pisze, że zostały dokonane zmiany dot. osoby Prezesa - załączają uchwałę spółki o odwołaniu/powołaniu prezesa, złożony w Sądzie wniosek o dokonanie zmian w KRS;
5. stan faktyczny: w dniu otarcia ofert, zgodnie z załączonym do oferty KRS jedyny członek -Prezes złożył KRK dla członka; w wyniku wyjaśnieni wyszły na jaw nowe okoliczności tj. powołanie nowego prezesa /proces w toku -dokonywanie zmian w krs/.
6. czy w wyniku ujawnionych inf podczas wyjaśnień POWINNAM wezwać o KRK (art. 24 ust 1 pkt 4-8, 10,11) dla nowego prezesa, powołanego uchwalą zarządu przed terminem składania ofert (gdy jeszcze nie jest wpisany do KRS)?????.
Oferta podpisana przez prokurenta samoistnego. Nigdzie nie podpisuje stary, ani nowy prezes w ofercie.

A co jeśli nowy prezes nie będzie miał KRK na dzień składania ofert... bo przecież Wykonawca nie miał zamiaru ujawniać faktu o zmianie prezesa. Gdyby nie wyjaśnienie pewnej nieścisłości (a raczej wręcz przesadne udokumentowanie tej rozbieżności prze Wykonawcę w wyniku wyjaśnień) sprawa by nie wyszła.
Nowy prezes nie jest jeszcze oficjalnie wpisany do krs, więc zapewne nie potrzebował do przetargów KRK :(

Proszę o pilną odpowiedź, czas mi ucieka.

ODPOWIEDZ