Przetarg złamanie zasady kryterium wyboru

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
JustynaTerlecka
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2013, 19:42

Post autor: JustynaTerlecka » 30 sie 2013, 19:53

Witam,

Proszę o pomoc. Startowałam w dwóch przetargach publicznych, ofertowych u tego samego zleceniodawcy. Zgodnie z dokumentacją, którą otrzymałam od zleceniodawcy (instytucja publiczna) kryterium wyboru oferty była cena ryczałt brutto 100% - w obu przypadkach.

1 przetarg.
Otrzymałam informacje (telefonicznie) że pomimo, iż moja oferta miała najniższa cenę nie została wybrana ponieważ stwierdzono, że wybrany wykonawca "jest korzystniejszy" ponieważ jego cena była bardzo zbliżona do kosztorysu inwestorskiego

2 przetarg
Również otrzymałam informację (telefonicznie) że pomimo iż moja oferta była jedyną została odrzucona. Powód: stwierdzili, że dałam zbyt niską cenę (cena skalkulowana realnie zgodnie z normami)

Wyniki zostały już publicznie ogłoszone na stronie internetowej jednak nie został upubliczniony protokół z otwarcia ofert, nie ma żadnych informacji o wykluczeniu mnie z przetargu, ilości złożonych ofert , odrzuceniu mojej oferty itp.

Proszę o podpowiedź co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy mogę złożyć jakiś protest, odwołanie ?

Pozdr

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 sie 2013, 21:55

Po prostu skorzystanie ze środków ochrony prawnej zgodnie z Pzp, takie działanie zamawiającego jest karygodne i niedopuszczalne!!!

faroshee7
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2015, 10:56

Post autor: faroshee7 » 25 lut 2015, 11:11

Ponieważ SIWZ został przez Oferenta pobrany po upływie wyznaczonego na zadawanie pytań, do aktualnego przetargu pytanie nie zostało zadane. W ofercie pojawiło się jednak oświadczenie Oferenta, wskazujące iż karta charakterystyki jest jedynym dokumentem, który ma umocowania prawne.

ODPOWIEDZ