Odwołanie na treść ogłoszenia i SIWZ

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
emalka
Posty: 90
Rejestracja: 27 sie 2009, 22:11

Post autor: emalka » 13 sty 2015, 11:41

Witam,
Mam taką sytuację:
Przetarg nieograniczony powyżej progów unijnych. Wpłynęło odwołanie na treść SIWZ. Czy wykonawca nie powinien złożyć odwołania nie tylko na treść SIWZ ale i treść ogłoszenia o zamówieniu? Ustawa mówi, że odwołanie wnosi się wobec treści ogłoszenia a jeżeli jest to PN to także wobec SIWZ. Wykonawca wniósł odwołanie na warunki udziału w postępowaniu które są zarówno w ogłoszeniu jak i w SIWZ, ale w swoich żądaniach określił że wnioskuje o zmianę treści SIWZ nie wspominając nawet o ogłoszeniu.
Czy takie odwołanie można uznać za niewłaściwie wniesione? Jak myślicie?

Z góry dzięki za odpowiedź

zgwaw
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2010, 11:57

Post autor: zgwaw » 15 sty 2015, 18:52

Witam serdecznie.
Mam troszeczkę inny problem, a właściwie pytanie?
Często Zamawiający jako jedno z wielu kryteriów stawiają wymóg wykonania w ostatnich np. 5 latach
kilku podobnych zamówień na bardzo wysokie kwoty.
W swojej branży posiadam wykonane jedno duże zamówienie i szereg zamówień na mniejsze kwoty.
Z tego wynika, że posiadamy kompetencje do wykonywania prac objętych zamówieniem. Niestety
nie jesteśmy brani pod uwagę w przetargach w których wygrywają duże korporacje, często z udziałem
kapitału zagranicznego.
Czy istnieje możliwość wniesienia odwołania na treść ogłoszenia i ewentualnie SIWZ?

Dzięki za ewentualne sugestie i wszystkiego Naj... w Nowym Roku!

zgwaw
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2010, 11:57

Post autor: zgwaw » 23 sty 2015, 20:00

Nikt nic nie podpowie?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 23 sty 2015, 21:07

zgwaw pisze:Witam serdecznie.
Mam troszeczkę inny problem, a właściwie pytanie?
Często Zamawiający jako jedno z wielu kryteriów stawiają wymóg wykonania w ostatnich np. 5 latach
kilku podobnych zamówień na bardzo wysokie kwoty.
W swojej branży posiadam wykonane jedno duże zamówienie i szereg zamówień na mniejsze kwoty.
Z tego wynika, że posiadamy kompetencje do wykonywania prac objętych zamówieniem. Niestety
nie jesteśmy brani pod uwagę w przetargach w których wygrywają duże korporacje, często z udziałem
kapitału zagranicznego.
Czy istnieje możliwość wniesienia odwołania na treść ogłoszenia i ewentualnie SIWZ?

Dzięki za ewentualne sugestie i wszystkiego Naj... w Nowym Roku!
Odwołanie można złożyć od zapisów SIWZ, wszystko jest opisane w ustawie Pzp "środki ochrony prawnej" od art.180, wszystko jednak zależy od danego zamówienia a konkretnie od wielkości zamówienia, warunki stawia się adekwatnie do zakresu nie mogą być wygórowane i naruszać czynu uczciwej konkurencji, dlatego też nie znając wielkości/zakresu zamówienia ciężko jest jednoznacznie stwierdzić.

zgwaw
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2010, 11:57

Post autor: zgwaw » 24 sty 2015, 7:42

Dzięki, zaczynam studiować ustawę ;)

ODPOWIEDZ