Zasoby finansowe

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Mikunia
Posty: 43
Rejestracja: 13 cze 2010, 18:23

Post autor: Mikunia » 29 lip 2014, 9:22

Witam,

Wykonawca przedstawił pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego do korzystania z zasobów finansowych wraz z informacja z banku. Treść odwzorowanie treści art. 26 ust.2b, natomiast brak jest informacji zgodnie z rozporządzeniem. W treści zobowiązania jest dodatkowo informacja, że podmiot ten nie będzie brał udziału w realizacji części zamówienia. I tu sa moje pytania:
1. Jak sprawdzić, że Wykonawca rzeczywiście będzie miał te pieniążki na wykonanie zamówienia? Czy muszę "uwierzyć" oświadczeniu czy jakoś to fizycznie będzie można sprawdzić. To fizyczne sprawdzenie jest dla mnie wątpliwe bo przecież ofertę oceniam teraz, a potem jakie to będzie miało znaczenie?
2. Co w przypadku gdy jest oświadczenie, że nie będzie podwykonawca, a potem nim będzie? Jak można to sprawdzić i czy Wykonawca może coś takiego zrobić?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 03 sie 2014, 10:27

Według mnie jest ok, skoro jest pisemne zobowiązanie do korzystania z zasobów finansowych.

ODPOWIEDZ