posiadanie uprawnień przez Wykonawcę

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
slani34
Posty: 117
Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26

Post autor: slani34 » 15 lip 2014, 12:22

Witam.
Zapytanie ofertowe z art. 4 pkt. 8 na świadczenie usług doradztwa zawodowego w projekcie finansowanym z UE. Dokonałem weryfikacji Wykonawców z punktu widzenia analizy podmiotowej pod kątem posiadania uprawnień do realizacji usługi, tj. posiadania wpisu do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia zgodnie z art. 18 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, z racji tego że prowadzenie działalności gospodarczej w takim zakresie jest działalnością regulowaną w myśl ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i wymaga takowego wpisu.
W treści zapytania ofertowego jednak nie podałem informacji, iż Wykonawca taki wpis powinien posiadać i zażądałem żadnego dokumentu na potwierdzenie. Kontrola mi to zakwestionowała, twierdząc że skoro nie było w zapytaniu ofertowym to nie powinienem był tego weryfikować pod tym kątem. Proszę o pomoc, interesowały by mnie wyroki KIO które mówiłyby że niedopuszczalne jest udzielenie zamówienia podmiotom nie posiadającym uprawnień do prowadzenia działalności, że obowiązkiem Zamawiającego było zweryfikowanie, że Wykonawca działający jako podmiot profesjonalny winien znać przepisy regulujące prowadzoną działalność, ewentualnie poradźcie mi jaką linie obrony mogę obrać w tej trudnej sytuacji.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ