Ogłoszenie poniżej progów

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
zampub
Posty: 132
Rejestracja: 01 cze 2012, 12:16

Post autor: zampub » 16 paź 2013, 13:11

Zapis w SIWZ odnośnie art. 22 ust. 1 , ze Wykonawca musi dysponować co najmniej jednym środkiem transportu, czy w ogłoszeniu trzeba wówczas zaznaczyć:
"wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami" ,
a w wypadku dysponowania odpowiednimi osobami z orzeczeniami lekarskimi:
"wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia , w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami"
a "oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień" również ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 16 paź 2013, 13:55

Skoro stawiacie warunek z art.22, to dokumenty na potwierdzenie spełniania tego warunku mogą być, lecz nie muszą (wówczas samo oświadczenie sprawę załatwi), oczywiście w postępowaniach poniżej progów unijnych, jednakże ja osobiście jak już stawiam warunek, żądam dok. na potwierdzenie spełniania.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 08 maja 2014, 14:14

mam takie pytanie: na forum Nowych przetargów wyczytałam

http://www.noweprzetargi.pl/forum/viewt ... 66#p104966

że jeżeli ogłaszam w Biuletynie robotę, która de facto jest poniżej 30 tys. euro to reszta dokumentacji nie winna odwoływać się do Prawa zamówień publicznych ( informacja od użytkownika-Zapisów możesz się trzymać, ale nie należy ich łączyć z ustawą i podawać jej jako podstawy prawnej).

mam inne zdanie, ogłaszam i trzymam się zapisów w ustawie: czy mam rację?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 08 maja 2014, 14:37

Nie, ustawy do 30 000 euro nie stosuje się, ogłosić postępowanie w BZP można jednak z zaznaczeniem jako nieobowiązkowe, głównie celem uzyskania więcej liczby ofert.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 08 maja 2014, 14:45

tak ale....czy działam zgodnie z Prawem zamówień publicznych w przypadku np uzupełniania dokumentów powołując się na poszczególne artykuły ? Czy sprawdzam wszystkie oferty czy też najlepszą cenowo zgodnie z wewnętrzną instrukcją? jak z umową? czy piszę że zawarta w trybie przetargu nieograniczonego?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 08 maja 2014, 21:01

Można pisać że to przetarg nieograniczony itp., ale przepisy art.39 i tak zastosowania do końca miały nie będą np.odwołania do KIO itp., zastosować pewne procedury możecie tym bardziej podpierać się przepisami Pzp.

ODPOWIEDZ