Błąd w ogłoszeniu o wyniku przetargu

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ashlar100
Posty: 14
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:03

Post autor: ashlar100 » 07 kwie 2014, 12:53

Witam,

31 marca zamawiający przekazał wykonawcom wyniki z otwarcia ofert (wskazano ceny), do realizacji były dwa zadania (ja aplikowałem do zadania nr 3). Cena wskazana przeze mnie znalazła się na drugim miejscu. W dniu 3 kwietnia zamawiający po raz wtóry przesłał wyniki (pismo opatrzone było jednak datą 31 marca) z tym, że drugie zawiadomienie zostało niejako uzupełnione uzupełnione, jeden z wykonawców zgodnie z pierwszym zawiadomieniem chciał realizować wyłącznie zadanie nr 2, w drugim zawiadomieniu wskazano jednocześnie że chce realizować zadanie nr 2 i 3, jednoczesnie zepchnął mnie z drugiej pozycji na 3 (okazuje się że zaoferował niższą cenę dla zadania nr 3 niż ja). Pewnie nie zastanawiałbym się nad tym za mocno gdyby nie fakt, iż firma która zaoferowała najkorzystniejszą cenę moim zdaniem zaniżyła ją dość znacznie (praktycznie trzykrotnie niższa niż oferowana przez innych wykonawców). Po korekcie zawiadomienia okazuje się jednak, że w klasyfikacji zostałem zepchnięty na trzecie miejsce. Czy działania zamawiającego w tym względzie są zgodne z prawem (dokonanie takiej korekty)?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 kwie 2014, 13:01

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, wychodzi na to że zamawiający powtórzył czynność wyboru oferty najkorzystniejszej a takie prawo do tego ma, nie znając szczegółów postępowania nie będziemy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć.

ODPOWIEDZ