informacja banku o środkach finansowych

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 11 mar 2014, 22:58

wymagałam w/w dokumentu w postępowaniu - otrzymałam oświadczenie prezesa że posiada wymagane przeze mnie środki - ale zakładam że to oświadczenie się nie liczy - bo ma być informacja banku i dodatkowo dostałam wydruk komputerowy z konta - który każdy z nas może sobie zrobić w zaciszu domowym logując się na swoje konto bankowe - z którego wynika że właściciel tego konta (wykonawca) posiada x kwotę środków finansowych i x kwotę salda na minusie. Czy należy uznać taki wydruk jako informację banku i czy wziąć pod uwagę tylko x kwotę dostępnych środków a minusową kwotą w saldzie się nie przejmować i uznać ten wydruk? Czy wzywać do uzupełnienia informacji banku? Pomocy

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 12 mar 2014, 9:22

Wyciąg z rachunku bankowego jest bieżącą informacją dotyczącą stanu konta wykonawcy. Potwierdza on jedynie wysokość środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Informacja banku jest dokumentem stworzonym przez bank prowadzący konto wykonawcy przygotowanym w oparciu o analizę konta oraz zdolności kredytowej dotyczącej określonego konta prowadzonego przez ten bank. Składają się na nią bieżące saldo na koncie, lokaty, kredyty i wysokość zobowiązań wobec banku. Elementy te tworzą razem zdolność kredytową wykonawcy.

ODPOWIEDZ