tajemnica przedsiębiorstwa informacja KRK

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 05 lut 2014, 9:08

A więc mam taki problem
Wykonawca w swojej ofercie na stronie tytułowej zawarł informację, że informacje z KRK stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, natomiast w formularzu oferty w miejscu wskazania czy oferta zawiera/nie zawiera informacji stanowiących tajemnicy przedsiębiorstwa nie dokonał stosownego zaznaczenia.
Ponadto wskazując strony oferty zawierające w/w informacje ominął jeden dokument, który też stanowi informację KRK;)

więc się pytam:
1/ czy znacie jakiś wyrok/opinie który mówi o zasadności utajnienia informacji z KRK?
2/ czy w powyższej sytuacji wzywam do złożenia stosownych wyjaśnień powodów utajnienia
3/ a może skoro nie dokonali utajnienia treści oferty w miejscu do tego wyznaczonym to jakby nie utajnili:)
4/ no i co z tym jednym pominiętym dokumentem

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 lut 2014, 9:29

Wykonawca nie może zastrzec tajności następujących informacji:
nazwy (firmy) oraz swojego adresu,
ceny oferty,
terminu wykonania zamówienia,
okresu gwarancji,
warunków płatności zawartych w ofertach.
Są to informacje, które musisz podać na publicznym otwarciu ofert, wobec tego nie jest możliwe, abyś spełnił żądanie wykonawcy zachowania ich poufności (art. 86 ust. 4 ustawy Pzp).
Ponadto orzecznictwo ukształtowało pewien kanon informacji, które nie mogą być zastrzegane jako tajemnica przedsiębiorstwa. Chodzi m.in. o:
odpis z Krajowego Rejestru Sądowego,
zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
informacje z Krajowego Rejestru Karnego, urzędów skarbowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Nie mam pod ręką wyroku trzeba poszukać w internecie, jednak na pewno trzeba zwrócić się o wyjaśnienia, które potwierdzą prawidłowość dokonanego zastrzeżenia, na wykonawcy spoczywa kwestia wyjaśnienia zasadności zastrzeżenia.

asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 05 lut 2014, 9:37

bardzo dziękuję
pismo już sporządzone zaraz wysyłam i ide grzebać w wyrokach;)

ODPOWIEDZ