Karta charakterystki, a pozwolenia Ministra Zdrowia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
sebastian
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2014, 14:03

Post autor: sebastian » 03 lut 2014, 14:17

Witam mam taki oto problem. Ogłosiłem przetarg nieograniczony na środki uzdatniania wody basenowej. Wpłyneło 5 ofert. Jeden z oferentów zakwestionował środki (7 środków) jakie zaproponowali inni oferenci, że nie spełniają wymagań Zamwiającego. Problem polega na tym, że karty chrakterystyk, które dostarczyli oferenci pokazują, że środki są zgdone z wymogami Zamawiającego, jednak jeden z oferentów zastrzegł część tych środków powołując się na pozwolenia i dopuszczenia Ministar Zdrowia.

Przykład: Zamwiający rządał produkt zawierający 24% amin o działaniu bakteriobójczym, glonobójczym i grzybobójczym. Karta charakterystyki zaproponowanych środków uwzględnia te wymogi, jednak jak zauważył jeden z oferentów pozwolenie Ministra Zdrowia nic nie wspomina o tym, że prepearat jest grzybobójczy i bakteriobójczy tylko że jest preparatem bibójczym. Więc oferent kwestionujący w/w środek uważa że ofertę powinniśmy odrzucić.

W związku z powyższym moje pytanie jest najstępujące czym powinien kierować sie zamawiający czy kartami charakterystyki czy pozwoleniami Ministar Zdrowai. Pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś rady. Sytuacja jest patowa.

Pozdrawiam sebastian

Prosze o pomoc moze ktoś wie jak wyjść z tej sytuacji.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 7:56 przez sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 03 lut 2014, 15:56

Szczerze to osobiście nigdy nie zajmowałem się takimi środkami i musiał bym się zagłębić w temat, ale może inni już to przerabiali?

sebastian
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2014, 14:03

Post autor: sebastian » 04 lut 2014, 8:01

Może jednak ktoś doradzi jakie podjąć kroki.

ODPOWIEDZ