jak szybko wejść w temat zamówień publicznych

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
baqa
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2013, 15:57

Post autor: baqa » 29 gru 2013, 16:04

Witam,


w ramach starań o nową pracę muszę podciągnąć się względem poniższego tematu:
"praktyczna znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zadania: Stała współpraca z Sekcją Zamówień Publicznych w zakresie przygotowywania dokumentacji do procedur udzielania zamówienia publicznego"
Jest to jedno z bardzo wielu zagadnień - akurat z tym nie miałem do czynienia a bardzo mi zależy aby zdobyć tę pracę.
Proszę o pomoc. Muszę to ogarnąć w jakieś 2 tygodnie.

Potrzebuję informacji w jaki sposób zamówienia są realizowane w praktyce (od strony wykonawczej), najlepiej z odnośnikiem do aktualnie obowiązujących przepisów. I ogólnie, z czym powinienem się zapoznać, czego się nauczyć.
I przede wszystkim jak to wygląda w praktyce...

Będę wdzięczny za wskazówki. Bardzo zależy mi na tym wakacie.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 29 gru 2013, 19:58

Nie idzie napisać w kilku słowach o zamówieniach publicznych, to bardzo szeroka dziedzina której trzeba uczyć się stale na bieżąco ze względu na objętość i stopień skomplikowanych przepisów stale zresztą nowelizowanych, proponuję jednak przejrzeć samą ustawę zwracając uwagę na na ilość trybów, zapoznanie się w szczególności z trybami podstawowymi jakimi są przetarg nieograniczony i ograniczony gdzie ten pierwszy jest stosowany w ok 80-90%,poczytać komentarze i w trakcie nauki pytać na forum, na tyle na ile wiemy ja i inni koledzy postaramy się pomóż.

baqa
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2013, 15:57

Post autor: baqa » 07 sty 2014, 15:38

Janusz, dziękuję za odpowiedź.


Ustawa PZP i wszystkie rozporządzenia to niezła kobyła :/
Nie mówię, że się poddałem, ale biorąc pod uwagę, że szlifuje jeszcze zagadnienia kluczowe muszę poszukać rozwiązania alternatywnego. Szkolenia w tym temacię są płatne albo przeznaczone dla zatrudnionych. Jak dostanę tę pracę, od razu zrobię szkolenie i będę robił wszystko żeby wchłonąć wiedzę i nabrać doświadczenia.

Na dzisiaj - pytanie, czy dysponujecie materiałami szkoleniowymi które mogłyby być pomocne?
Potrzebuję zwięzłe, prosto napisane kompendium wiedzy z najważniejszymi informacjami i prezentujące jak zamówienia
działają w praktyce. Wyłącznie na mój prywatny użytek do podciągniecia się w temacie.

Z góry dziękuję

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 sty 2014, 16:02

Jutro zobaczę.

baqa
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2013, 15:57

Post autor: baqa » 09 sty 2014, 13:20

Witam, Janusz czy coś udało Ci się znaleźć :)?
Pozdrawiam,

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 09 sty 2014, 14:36

Szukam, szukam i ciemność widzę, miałem materiały szkoleniowe, ale już ich niestety nie widzę... .

baqa
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2013, 15:57

Post autor: baqa » 15 sty 2014, 9:09

Szkoda :)
Pozdrawiam

rafal1201
Posty: 243
Rejestracja: 06 sty 2010, 9:09

Post autor: rafal1201 » 15 sty 2014, 13:03

Oczywiście każda firma ma swoją specyfikę, ale współpraca z sekcją zamówień publicznych naprawdę zwykle nie wymaga bardzo głębokiej wiedzy o zamówieniach. Ja skupiłbym się na opisie przedmiotu zamówienia i ustaleniu wartości zamówienia, czyli artykułach 29-35 ustawy. Resztę, np. rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów dobrze jest znać, ale spokojnie można sobie poradzić bez.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 17 sty 2014, 13:02

daj znać na mojego maila to prześle Tobie chociaż to co mam po ostatniej podyplomówce z zamówień w poznaniu

ODPOWIEDZ