Po nowelizacji

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
Novid
Posty: 70
Rejestracja: 15 lip 2013, 16:46

Post autor: Novid » 02 sty 2014, 23:22

Witam serdecznie,
bardzo liczę na waszą pomoc - niestety nie mogę znaleźć dobrej książki/komentarza, a jednocześnie w Internecie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie dotyczące pzp po nowelizacji.

1) Czy został już zmieniony próg stosowania pzp 14 tys euro ? Jeżeli tak to na jaki ?

2) Jakiś czas temu czytałem z GP, że mają podnieść progi stosowania pzp ale jednocześnie mieli wprowadzić zapisy, iż zamówienia/konkursy poniżej "14tys euro" tak czy siak będą musiałby być oficjalnie ogłaszane w BZP/BIP co miało na celu wykluczyć "korupcję i kolesiostwo". Czy faktycznie nowelizacja wprowadziła takie zapisy ?

Drugie pytanie jest dla mnie dość istotne patrząc na fakt, iż moja firma porusza się najczęściej w zamówieniach w granicy 50 tys zł netto.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 03 sty 2014, 8:28

1. jeszcze nie został zmieniony, nadal obowiązuje obecny.
2. nic takiego nie wprowadzono, a czy mają wprowadzić, nic mi o tym nie wiadomo.

Novid
Posty: 70
Rejestracja: 15 lip 2013, 16:46

Post autor: Novid » 03 sty 2014, 9:07

Ok dziękuję za odpowiedź.

Czytałem jakiś miesiąc temu w Gazecie Prawnej, że właśnie mają podnieść próg bagatelności ale jednocześnie mieli wprowadzić obowiązek ogłaszania konkursów poniżej progów w BZP/BIP aby ograniczyć korupcję. Niestety na innym forum też napisali, że nic o tym nie słyszeli, a więc było to zbyt piękne by było prawdziwe.... :(

ODPOWIEDZ