Brak ceny jednostkowej brutto

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
moonflower
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2013, 13:23

Post autor: moonflower » 20 paź 2013, 13:47

Casus jest następujący: Tryb Przetarg nieograniczony- przetarg na dostawę sukcesywną leków-ofertę na daną grupę złożył tylko jeden Wykonawca- Zamawiający wymagał wypełnienia formularza ofertowego według ustalonego wzoru, przy czym Wykonawca miał podać wartość jednostkową netto, wartość jednostkową brutto, stawkę podatku, wartość całkowitą zamówienia netto i brutto. Wykonawca podał wszystkie w/w elementy z wyjątkiem wartości jednostkowej brutto- brak całego "słupka"
Nie ukrywam, że chciałbym uratować ofertę- jedyną szansę jaką widzę to zastosowanie trybu "naprawczego" objętego regulacją art. 87 ust. 2 pkt 3 p.z.p. -pytanie czy ewentualne uzupełnienie formularza o ceny jednostkowe brutto nie należałoby jednak zakwalifikować jako istotną ingerencję w ofertę wykraczającą poza zakres zastosowania w/w regulacji?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 20 paź 2013, 20:45


moonflower
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2013, 13:23

Post autor: moonflower » 21 paź 2013, 10:29

Dziękuje]e za zainteresowanie
Przy analizie tego problemu natknąłem się na orzeczenie UZP/ZO/0-3021/06 -wiecie może czy w którymś z innych orzeczeń odstąpiono on tej linii orzeczniczej

bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 21 paź 2013, 12:00

Jak masz cenę jednostkową netto, masz wartosć netto, Masz Podatek, i jeszcze wartość brutto a brakuje tylko jednostkowej brutto to jaki problem to obliczyć i poprawić ofertę???

moonflower
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2013, 13:23

Post autor: moonflower » 21 paź 2013, 12:29

bitter pisze:Jak masz cenę jednostkową netto, masz wartosć netto, Masz Podatek, i jeszcze wartość brutto a brakuje tylko jednostkowej brutto to jaki problem to obliczyć i poprawić ofertę???
Ostatecznie skłaniam się do takie stanowisko jak twoje-dzięki za zainteresowanie. Natomiast moje wątpliwości dotyczą tego, że Wykonawca pominął cały słupek z wartościami jednostkowymi brutto. Natomiast de facto biorąc pod uwagę wszystkie pozostałe dane w formularzu cenowym jestem w stanie sam obliczyć wartości jednostkowe brutto -zatem i takie jest moje stanowisko nie wykraczam poza treść złożonej oferty.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 paź 2013, 13:18

Popraw.

ODPOWIEDZ