dysponowanie doświadczeniem podmiotu trzeciego

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 07 paź 2013, 9:46

Czy prawidłowo postępuje? W sytuacji:
Ofertę złożyło konsorcjum, które w ramach wykazania spełnienia warunku udziału dot. wiedzy i doświadczenia, korzysta z doświadczenia pani prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Pani ta przedstawiła pisemne zobowiązanie z którego wynika kto, komu, w jakim zakresie i w jakiej formie (konsultacji) na czas realizacji zamówienia odda do dyspozycji swoje doświadczenie.
W siwz mamy zapis zgodnie z którym jeżeli wykonawca przy wykazaniu spelnienia warunków korzysta z potencjału innych podmiotów i te podmioty będą brały udział w realizacji zamówienia, wówczas wykonawca przedkłada dokymenty dotyczące tych podmiotów w zakresie tzw. dokumentów formalnych czyli oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, ZUS, US, itd.
Wzywając tą Panią do złożenia przedmiotowych dokumentów?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 paź 2013, 10:15

Jak już to nie tę Panią tylko Wykonawcę.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 07 paź 2013, 12:07

Wiem, że wykonawcę w celu uzupełnienia dok. dot. tej Pani. Przy czym znalazłam wyrok kio 162/12 zgodnie z którym konsultacje to pośrednia forma dysponowania i w takiej sytuacji nie należy żądać składania dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z postępowania od tego podmiotu trzeciego.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 paź 2013, 12:24

Ale udział bierze, ja to tak rozumiem.

ODPOWIEDZ