ZAMÓWIENIE PODZIELONE NA CZĘŚCI

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
wisewa11
Posty: 22
Rejestracja: 10 gru 2010, 12:49

Post autor: wisewa11 » 25 wrz 2013, 0:35

Proszę o pomoc
Pyt. 1
Przetarg podzieliłam na 3 części
Wykonawca złożył na dwie części
W SIWZ Zaznaczyłam, iż "Każdy Wykonawca może złożyć na dowolnie wybraną Część tylko jedną ofertę.
W przypadku składania ofert na więcej niż jedną Część, Wykonawca winien złożyć oddzielnie ofertę dla każdej Części o pełnej zawartości – zgodnie z pkt. X"
Wykonawca złożył jedną ofertę z dwoma formularzami ofertowymi oraz dwoma formularzami cenowymi, pozostałe załączniki odnośnie oświadczenia z art. 22, art. 24, dot. grupy kapitałowej oraz wpis do CEIDG złożył pojedynczo
Proszę o pomoc co w takim przypadku mam robić?
Pyt.2
Wykonawca podpisał ofertę pełnym imieniem i nazwiskiem ale nie przystawił pieczątki firmowej
Jest to jednoosobowa działalność gospodarcza. Co zrobić zostawić i uznać?
Z góry dziękuję

rafal1201
Posty: 243
Rejestracja: 06 sty 2010, 9:09

Post autor: rafal1201 » 25 wrz 2013, 7:11

1. Nie wiem z jakich względów wprowadziliście taki wymóg, ale co do zasady jego niedopełnienie jest uchybieniem formalnym i nie powinno rodzić negatywnych konsekwencji dla Wykonawcy.
2. Podpis jest najważniejszy. Jeżeli pomimo braku pieczątki nie ma wątpliwości kto podpisał ofertę - wszystko jest w porządku.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 25 wrz 2013, 8:45

1. zostawić ofertę w spokoju, wasze żądania jak pisze kolega wyżej nie są zasadne.
2. Potwierdzam, jest ok.

ODPOWIEDZ