inny kosztorys niż w SIWZ

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
monika11
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2013, 8:05

Post autor: monika11 » 20 lut 2013, 8:11

W pytaniach do SIWZ jeden z oferentów zapytał jaki ma być kosztorys do oferty uproszczony czy szczegółowy, zamawiający umieszczając odpowiedź na stronie www zdecydował, że mają być szczegółowe. Przy sprawdzaniu ofert okazało się ze 1 oferta na 14 miała kosztorys uproszczony (nie była to oferta najniższa). Czy dołączenie do ofert innego kosztorysu niż wynika z SIWZ jest powodem do odrzucenia oferty?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 20 lut 2013, 8:20

Tak.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 19 wrz 2013, 7:49

witam
potrzebuję trochę wyjaśnień dotyczących kosztorysów, bowiem w postępowaniu o roboty budowlane chcieliśmy by wykonawcy obliczyli nam roboty w przedmiarze robót na podstawie SST zgodnie z opisem i załączoną dokumentacją techniczną. Wykonawcy wszyscy oprócz jednego, wyliczyli i prawidłowo zastosowali nasz przedmiar z SST a jeden wyliczył ale na podstawie KNR.Niby opis roboty jest taki sam ale komisja przetargowa nie zgadza się i karze ofertę odrzucić. Jestem na etapie szukania wyroków KIO w tej sprawie, może ktoś z WAS ma parę takich wyroków? Bo mam trochę odrębne zdanie od komisji, próbuję ratować przetarg.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 wrz 2013, 9:12

Rozumiem że wynagrodzenie jest kosztorysowe, a więc jak wygląda kosztorys ofertowy tego wykonawcy?
Decydującym czynnikiem jest sama treść załączonego do oferty kosztorysu. Jeśli zawiera ona informacje wymagane w siwz, to nie stanowi to podstawy do odrzucenia oferty.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 19 wrz 2013, 9:33

i tak właśnie im wyjaśniam, nie ma rozbieżności w treści przedmiaru, jest tylko inna podstawa wyceny czyli KNR, ponadto wyczytałam, że ewentualnie można się zwrócić z pytaniem do wykonawcy o wyjaśnienie czy mimo zastosowania innego sposobu wyceny czy wykona robotę wg opisu zamówienia i zgodnie z naszymi wytycznymi.
Brakuje mi tylko wyroków KIO, jest taki podobny wyrok KIO 2058/12, ale szperam dalej, przydałoby się jeszcze jeden.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 wrz 2013, 10:50

Wyroku nie mam lecz nie odrzucajcie bo narobicie sobie bigosu.

ODPOWIEDZ