Data na wpisie do ewidencji

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
SDs
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2013, 10:19

Post autor: SDs » 13 sie 2013, 10:42

Witam,

Dziś dostałem pismo o odrzuceniu oferty w przetargu, w którym startowałem.
Powód: Na wymaganym wpisie do CEIDG nie ma daty wydruku przez co nie wiadomo czy dalej prowadzę działalność.
Pierwszy raz spotkałem się z takim odrzuceniem, zawsze wysyłam to samo ksero i nigdy takiego odrzucenia nie otrzymałem. Dziwi mnie to bardziej iż na 7 firm startujących w przetargu odrzucono zostało 6 a wygrała firma z tego samego miasta co zamawiający. Druga rzecz to na piśmie informującym o wyborze najkorzystniejszej oferty nie podano zwycięskiej kwoty i czy ja mogę poprosić o taką informację?

ulotne
Posty: 305
Rejestracja: 07 lip 2010, 15:03

Post autor: ulotne » 13 sie 2013, 11:22

Widać, że tu śmierdzi ten przetarg na odległość. Zamawiający zgodnie z art. 92 ust 1 pkt 1 podaje m.in. kwoty i punktację co do złożonych ofert.

chris061
Posty: 56
Rejestracja: 19 sty 2011, 0:24

Post autor: chris061 » 13 sie 2013, 11:32

Zależy jaki to przetarg PN/PO, jaka kwota zamówienia.

np PN to:
Moim zdaniem Zamawiający nie powinien odrzucić oferty z tego powodu, ponieważ informacja o firmie jest dostępna dla każdego publicznie na www.ceidg.pl i mógł sobie sprawdzić. Nawet mógł wezwać do wyjaśnienia. Ja bym nie odrzucił.

Każdy z Wykonawców biorących udział w przetargu powinien otrzymać informację o wyborze oferty:

Art. 92. 1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający jednocześnie zawiadamia wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru oraz nazwy (firmy) albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację;
2) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne;
3) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne - jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, negocjacji bez ogłoszenia albo zapytania o cenę;
4) terminie, określonym zgodnie z art. 94 ust. 1 lub 2, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta.


Pozdrawiam

ulotne
Posty: 305
Rejestracja: 07 lip 2010, 15:03

Post autor: ulotne » 13 sie 2013, 11:36

chris061 pisze:Zależy jaki to przetarg PN/PO, jaka kwota zamówienia.

np PN to:
Moim zdaniem Zamawiający nie powinien odrzucić oferty z tego powodu, ponieważ informacja o firmie jest dostępna dla każdego publicznie na www.ceidg.pl i mógł sobie sprawdzić. Nawet mógł wezwać do wyjaśnienia. Ja bym nie odrzucił.

Każdy z Wykonawców biorących udział w przetargu powinien otrzymać informację o wyborze oferty:

Art. 92. 1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający jednocześnie zawiadamia wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru oraz nazwy (firmy) albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację;
2) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne;
3) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne - jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, negocjacji bez ogłoszenia albo zapytania o cenę;
4) terminie, określonym zgodnie z art. 94 ust. 1 lub 2, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta.


Pozdrawiam
Dokładnie, popieram, ja też bym nie odrzucał

chris061
Posty: 56
Rejestracja: 19 sty 2011, 0:24

Post autor: chris061 » 13 sie 2013, 11:43

Wychodzi na to, że coś tu nie gra.

SDs
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2013, 10:19

Post autor: SDs » 13 sie 2013, 11:58

też mi się wydaję, czy moge to gdzieś zgłosić aby to zostało sprawdzone albo jakoś zanegować wynik przetargu?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 13 sie 2013, 16:59

Można się odwołać o ile jest na to czas, jeżeli nie poinformować zmawiającego o naruszeniu przepisów pod groźbą poinformowania o zaistniałej sytuacji NIK, RIO, UZP itp, to taki mały straszak, poza tym jeżeli były obiekcje do CEiDG to wyjaśnienia bądź uzupełnienie, tak powinien zachować się zamawiający.

ODPOWIEDZ