kosztorys ofertowy bez podpisu i parafek

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
asia
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2007, 12:58

Post autor: asia » 01 sie 2007, 13:17

Witam!
Mam problem z kosztorysem dołączonym do oferty w przetargu na roboty budowlane, który w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych dokumentów załączonych do oferty nie ma ani podpisu, ani parafek Wykonawcy. Nie jest to dokument potwierdzający warunek udziału w postępowaniu i nie mogę wezwać do jego uzupełnienia. Dodatkowo oferta zwiera moim zdaniem rażąco niską cenę - odbiega od oszacowania wartości + VAT i pozoztałych ofert o średnio 1/3 wartości. Może mi poradzicie jak podejść do tego zagadnienia.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 sie 2007, 13:38

Brak parafy na każdej ze stron oferty nie jest błędem usprawiedliwiającym odrzucenie oferty. Jest to niezgodność co do formy, a nie co do treści siwz. To czy jest to rażąco niska cena czy nie, zależy od indywidualnej oceny zamawiającego. Jedna trzecia to nie aż tak szokująco mało, aczkolwiek z pewnością może Pani zastosować procedurę wyjaśniania ceny rażąco niskiej i ocenić wyjaśnienia złożone przez wykonawcę.

asia
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2007, 12:58

Post autor: asia » 01 sie 2007, 14:20

Problemem nie jest brak parafek na każdej stronie oferty, gdyż jedynie na stronach kosztorysu brakuje podpisu lub parafek. Wydaje mi się to trochę dziwne, ale dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDZ