OŚWIADCZENIE WYKONAWCY POTWIERDZAJĄCE NALEŻYTE WYKONANIE

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 13 maja 2013, 22:37

po zmianach jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczeń wówczas może złożyć oświadczenie o należytym wykonaniu usług - teraz mam taka sytuację że wykonawca złożył oświadczenie - moje pytanie jest następujące czy w treści tego oświadczenia wykonawca powinien mi opisać te przyczyny o obiektywnym charakterze czy nie? I jak powinnam postąpić w sytuacji gdy mam oświadczenie ale bez opisania przyczyn jego złożenia? Może powinnam to oświadczenie uznać za prawidłowe i go zostawić. Pomóżcie.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 maja 2013, 10:09

Zamawiający otrzymując inny dokument lub oświadczenie wykonawcy musi ocenić czy wystąpiły okoliczności uprawniające do odstąpienia wymogu złożenia poświadczenia, jednak przepisy nie określają w jaki sposób zamawiający powinien to zweryfikować, Jaki obrać tryb w zakresie oceny wykształci się w orzecznictwie, na pewno jeżeli nie złożył wyjaśnień trzeba do nich wezwać.

zielona
Posty: 38
Rejestracja: 26 maja 2012, 9:27

Post autor: zielona » 15 maja 2013, 21:36

W takiej sytuacji najlepiej dokument pokazac radcy prawnemu w zakładzie z prośbą o opinię prawną ;)

ODPOWIEDZ