Podwykonawca korzystajacy z doswiadczenia i pozycji wykonawc

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
master1980
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:28

Post autor: master1980 » 15 kwie 2013, 12:35

Moje pytanie jest następujące.

Firma A jest zaprzyjazniona z firma B, wykonuja te same usługi ale na innym terenie.
Firma A podupada i w koncu brak zaswiadczen ZUS i US o niezaleganiu dyskfalifkuje ją z przetargów.

Do kolejnego przetargu staje firma B i bierze firme A , jako podwykonawce. Firma B robi tu za tzw. słup.

Moje pytanie brzmi: Czy firma B może wziąśc za podwykonawce firmy A , która nie spełnia jakichkolwiek warunków SIWZ, a i tak obsługuje zlecenie??

Dziekuje z góry za odpowiedz

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 kwie 2013, 14:35

Może, za to odpowiada już główny wykonawca nie podwykonawca, a więc cała odpowiedzialność spada na Wykonawcę B, w razie draki on będzie się martwił.

vestim
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:17

Post autor: vestim » 15 kwie 2013, 16:26

witam serdecznie,

mam pytanie i mam nadzieję ze ktoś mi pomoże rozwiazac problem

Firma A wygrała przetarg publiczny.Po pewnym czasie pojawiły sie problemy finansowe i nie można dokonczyc zlecenia. Firma A nie chce zostac wykluczona i płacic kar. Czy można w jakikolwiek sposób przezucic zobowiazanie na zaprzyjaznioną firme B. Oczywiście firma B bedzie nadal dostarczac towar firmy A.

Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 16 kwie 2013, 8:34


ODPOWIEDZ