Zamówenie z wolnej ręki

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
zampub
Posty: 132
Rejestracja: 01 cze 2012, 12:16

Post autor: zampub » 14 mar 2013, 14:21

Witam. Mam kilka pytań, które nie dają mi spokoju  Zadam je kompleksowo w jednym wątku:
1. Korzystam z katalogu usług niepriorytetowych (usługi hotelowe i restauracyjne) dodam że środki wydatkowane z ue, czy mogę zastosować bez problemu tutaj tryb z wolnej ręki? (wartość poniżej progów). Czy muszę dodatkowo spełniać przesłanki wskazane do stosowania trybu z wolnej ręki czy wystarczy że jest to usługa niepriorytetowa?
2. Kiedy zamieścić ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy? Co rozumieć przez „w momencie wszycia postępowania”.
3. Normalnie robimy przetarg nieograniczony na dostawę żywności ok.6 postępowań poniżej progów, każdy z podziałem na zadania wg grupy pcv, zastanawiamy się w tym roku nad zrobieniem jednego przetargu unijnego z podziałem na zadania czy z państwa punktu widzenia jest to lepsze rozwiązanie ?

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 14 mar 2013, 14:47

ad. 1. patrz art 5.1a pzp,
ad. 2. ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy jest dobrowolne a moment wszczęcia to przesłanie zaproszenia do negocjacji.
ad. 3. grupy pcv ? :)
oczywiście można wrzucić wszystko do jednego worka, ale czy warto? nie wiem jaki macie podział itd. ale według cpv to nie bardzo...

ODPOWIEDZ