różne stawki VAT

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 13 mar 2013, 13:38

PN poniżej progów unijnych usługa. Zamawiający w sposobie obliczenia ceny i formularzu ofertowym określił stawk VAT na 23% w odpowiedzi otrzymuje 6 ofert w których dwie oferty są złozone przez konsorcja które naliczyy sobie stawkę VAT 0%. Co z tym zrobić czy konsorcja wzywać do wyjaśnień? A co w sytuacji jak się okaże że mogą sobie naliczyć VAT 0%? Podono tworząc spółki córki, jeżeli jedna z nich nie osiągnęła w danym roku dochodu o określonej wysokości to wówczas tworząc konsorcjum z taką córką wówczas całe konsorcjum może określić sobie stawk VAT na poziomie 0%. A może nie wyjaśniać tylko odrzucić jako błąd w cenie ze względu na fakt że stawka VAT była określona?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 13 mar 2013, 15:01

trzeba wyjaśnić, w czym tkwi kwiatek, później można dumać :)

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 13 mar 2013, 22:00

a ja myślałam poprawić to jako inna pomyłka nie powodująca zmiany treścią oferty dać wykonawcy 3 dni na wyrażenie zgody i wówczas jak się zgodzi to mam porównywalne oferty a jeżeli nie to odrzucam jako ofertę zawierającą błąd w cenie zgodnie z uchwałą SN.

ODPOWIEDZ