potwierdzenie " referencji"

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 05 mar 2013, 15:53

Wykonawca A- składa oferte
przedstawia że wykonywał Usługe szkoleniową na doradztwo , a Referencje wystawił mu Wykonawca B na zlecenie którego on swiadczył te usługę ,
czyli sam nie organizował szkolenia a jedynie był tam trenerem
co musi zrobic wykonawca A , zeby mógł skorzystac z tych referencji

nie może ich wykazac jako swojego doswiadczenia !

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 mar 2013, 16:31

A jaki postawiono warunek, tu jest istota, jeżeli organizacja to co przez to rozumieć?

miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 06 mar 2013, 8:51

Wykonawca jest zobowiązany wykazac , ze w okresie ostatnich 3 lat , wykonywał ci najmniej 2 usługi polegające na prowadzeniu grupowych warsztatów "X" i miał dołączyć potwierdzenie na to

Tak wiec Wykonawca A złożył ofertę i wykazał 2 warsztaty , przedłozył referencje nie od Firmy u której szkolił tylko od Firmy , która go wzięła jako trenera do szkolen ,

czyli fizycznie prowadził warsztaty jako trener szkolenie ,

nie wiem czy był tam jako umowa zlecenia , czy jao podwykonawca zatrudniony,
więc co mozna zrobić

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 06 mar 2013, 9:48

A może wypadało by zacząć od wezwania do wyjaśnień?

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 06 mar 2013, 13:06

miłka pisze:Wykonawca jest zobowiązany wykazac , ze w okresie ostatnich 3 lat , wykonywał ci najmniej 2 usługi polegające na prowadzeniu grupowych warsztatów "X"ć
czyli facet miał "prowadzić" a kto prowadzi? - szkoleniowiec, kto powinien wystawić mu referencje? - jego zleceniodawca

miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 06 mar 2013, 16:31

pawelllllek

FIRMA na zlecenie Zamawiajacego wykonywała usługi szkoleniowe, Zatrudnila trenera .

teraz ten trener chce sam wystartowac jako WYKONAWCA i otrzymał referencje nie jako firma tylko jako szkoleniowiec,
więc jak mam mu zaliczyć te szklenie jako jego własne

skoro ma się WYkazac doswiadczeniem w prowadzeniu usług szkoleniowych - troche to zawiłe

Gdybym oceniała trenera to jak najbardziej te referencje bym uznała,
a jak mam oceniać Wykonawcę to mam wątpliwości,

a jak wyjasniac to o co pytac -

olfork
Posty: 113
Rejestracja: 08 lip 2011, 11:37

Post autor: olfork » 12 mar 2013, 23:07

Wg. mnie szkoleniowiec winien zwrócić się do wydanie referencji bezposrednio do osoby/firmy/jednostki która jego zatrudniła do wykonania usługi. Bo w ten sposób referencje potwierdza nalezyte wykonanie usługi w jego zakresie.

ODPOWIEDZ