usługi zdrowotne - szacowanie wartości i wybór trybu

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
agnpoz
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2013, 22:49

Post autor: agnpoz » 06 mar 2013, 23:34

Muszę kupić usługi zdrowotne na potrzeby komisji wojskowej (która musi zabezpieczyć konsultacje w poradniach specjalistycznych dla poborowych). Dotychczas ten wydatek realizowało wojewodztwo - teraz odpowiedzialność za realizację zadania została zepchnięta niżej, czyli na powiat. Kwota w ub roku wyniosła ok 900 zł netto (z tymże w umowie z wykonawcą wprowadzono limit do 3,5 tyś - kryterium była cena jednostkowa dot. szt. porady ogólnej i porady specjalistycznej). Komisja ma się odbyć pod koniec miesiąca. W mieście uslugi tego rodzaju świadczą 2 placówki (mamy rozeznanie rynku). W województwie jest ich oczywiście dużo więcej - ale kierowanie rekrutów na badania do innych miejscowości sktkowaloby dodatkowymi kosztami zw. z koniecznością zwrotu za dojazd (na ten cel nie przekazano do instytucj pieniędzy - mamy tylko fundusz na badania). Mam 2 pytania:
1. Jak szacować wartość zamówienia? Wiem tylko, ilu będzie poborowych - skierowanie na badania dostanie niewielu z nich; ale nie wiem ilu. 3,5 tysięczny limit został w tym roku utrzymany (taką przekazano nam dotację). Tyle mamy do wydania i ani grosza więcej... Zrobić ryczałt? Liczba poborowych jest podobna do ub rocznej - ale czy ilość zapotrzebowań na skierowania będzie rownież?
2. Czy pojawienie się dodatkowych kosztów wynikających ze zwrotów za dojazdy, które obarczą bezpośrednio zamawiającego oraz dodatkowo termin realizacji zadania, który przypada na na 26 marca będą wystarczającym uzasadnieniem dla wyboru wolnej ręki (zgodnie z art. 5 ust 1a).

No i oczywiście jeszcze odpowiedź na pytanie: po co przetarg na taki drobiazg. Bo w kategorii mamy roczną kwotę przekraczającą magiczne 14 tyś. I z tego własnie wynika cala "mecyja".
Pozdrawiam,
Agnieszka

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 mar 2013, 10:17

1. do szacunku przyjąć max. ilość
2. te dodatkowe koszty idzie przewidzieć, tak na to wygląda, a więc nie będzie to nieprzewidziane bo już o tym wiecie tyle że nie wiadomo w jakiej liczbie, może odpowiednie zapisy w SIWZ pomogą, czy takich badań nie idzie wykonać w miejscu (miejscowości Zamawiającego) nawet jeżeli lekarz będzie z innej miejscowości, oddalonej?

ODPOWIEDZ