Zwrot wadium

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Urzędnik1
Posty: 112
Rejestracja: 16 wrz 2008, 12:40

Post autor: Urzędnik1 » 13 lut 2013, 8:28

W trakcie badania ofert w przetargu nieograniczonym stwierdzono w czterech ofertach brak niektórych dokumentów stwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 26 ust. 3 UZP zostali wezwani do uzupełnienia ich w odpowiednim terminie. Trzech z nich uzupełniło dokumenty jednak data ich wystawienia jest późniejsza niż termin składania ofert, a z treści ich nie wynika, że warunki były spełnione na dzień składania ofert. Czwarty oferent przedłożył pismo,że nie posiada takich dokumentów. Czy zgodnie z art 46 ust 4a mogę im zatrzymać wadium ?. Czy jest to obligatoryjne ? Czy mogę zwrócić wadium ? Odpowiedzieli na wezwanie i złożyli "jakieś" dokumenty. Czwarty szczerze przyznał, że innych nie posiada. Czy w czasie kontroli nie będę ponosił konsekwencji że nie zatrzymałem wadium ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 13 lut 2013, 9:09

W tym akurat przypadku wadium bym zwrócił a to dlatego że wykonawcy nie pozostali bierni na wezwanie zamawiającego.

ODPOWIEDZ