Zmienili forumularz cenowy 3 dni przed przetargiem

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
barteko2
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2013, 21:30

Post autor: barteko2 » 04 lut 2013, 21:37

Witam

Mam krotkie pytanie.Otoz moja Firma wziela udzial w przetargu na dostawe.Dokumenty przetargowe wyslalem 28 stycznia 2013r. dotarly one na miejsce 31 stycznia 2013r. natomiast otwarcie kopert bylo 04 lutego 2013r. Wszystko jest ok,ale dzisiaj wchodze na strone zamawiajacego i zmienili oni formularz cenowy 31 stycznia czyli 3 dni przed przetargiem.Co teraz robic? Czy moja oferta zostanie odrzucona i czy to jest wogole zgodne z prawem ???

Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam Bartosz.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 lut 2013, 9:11

Artykuł 38 ustawy Pzp pozwala zmienić treść każdego zapisu SIWZ (nawet gdy zmiana ma istotny charakter), pod warunkiem, że dokonasz jej przed upływem terminu składania ofert.
Obowiązkiem Wykonawców jest śledzić postępowanie do samego końca, czy przypadkiem nie Zamawiający nie dokonał zmian.
Czy oferta zostanie odrzucona?, tego nie wiem, wszystko zależy jaka jest różnica pomiędzy waszym załącznikiem a załącznikiem zmienionym, czy jest to omyłka którą da się poprawić w świetle art.87.2, itd.

versus_zp
Posty: 26
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:08

Post autor: versus_zp » 05 lut 2013, 9:13

Zamawiający może w dowolnej chwili przed otwarciem ofert zmienić treść SIWZ (wraz z załącznikami). Pytanie tylko na ile istotna i jak duża była to zmiana? Jeżeli mocno zmodyfikował to mógł wydłużyć termin składania ofert.

ODPOWIEDZ