Nadawanie hasła do BZP

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 17 maja 2007, 16:30

Czytałem dziś na stronie Urzędu Zamówień Publicznych, że w związku z wejście w życie 11 czerwca 2007r. nowelizacji ustawy Pzp oraz związanej z tym zmiany zamieszczania ogłoszeń w BZP (tylko własnoręcznie, elektronicznie) urząd przypomina, żeby Ci zamawiający, którzy nie mają do dziś swojego loginu i hasła aby jak najszybciej występowania do UZP o ich nadanie. W związku z tym nasunęła mi się myśl dlaczego koniecznie taki musi być ów istniejący już od dawna sposób logowania. Czy nie łatwiej byłoby zrobić jak w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej gdzie szybko przeprowadza się samemu procedurę nadania loginu i hasła i od razu można wysyłać ogłoszenie? Dlaczego u nas musi być to tak sformalizowane?

archie
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2006, 18:36

Post autor: archie » 17 maja 2007, 21:55

Byłoby łatwiej, ale po co skoro może być trudniej. Przynajmniej teraz wiadomo będzie, że gdy kierownik zamawiającego nakaże zamieścić ogłoszenie to musi już być gotowa SIWZ, bo nie będzie już czasu na majstrowanie przy niej zanim nie ukaże się ogłoszenie jak to jeszcze teraz jest.

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 18 maja 2007, 8:30

Ja sobie nie mogłem wyobrazić jak sie można było sie uchować do tej pory bez hasła do BZP a tu wczoraj jedna znajoma mi pisze, że ona nie ma bo ogłoszenia faxem wysyłała... :)

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 maja 2007, 9:24

Ja też mam hasło od dawna, ale ogłoszenia do BZP i tak wolałem wysyłać faxem ze względu na ograniczenie ilości znaków w formularzu elektronicznym BZP. Potem jeszcze dodatkowo mailem wysyłałem żeby nie pomylili się w przepisywaniu i żeby nie było problemów ze sprostowywaniem. Ciekawe czy teraz będzie ten formularz nadal miał takie ograniczenia.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 lip 2007, 21:57

Minął miesiąc od wprowadzenia wyłącznie elektronicznej formy zamieszczania ogłoszeń w BZP. Jakoś to idzie, choć przyznam, że na początku zarejestrowałem się w portalu UZP i co ciekawe nie pokazywała się możliwość publikacji w BZP. Po jakimś czasie zarejestrowałem nowe hasło i wtedy już działało w porządku. Do dziś nie wiem co szwankowało w portalu. :-)

ODPOWIEDZ