Ogłoszenie w DUUE zamiast w BZP

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Bogdan.Kotecki
Posty: 97
Rejestracja: 07 maja 2010, 17:25

Post autor: Bogdan.Kotecki » 31 sty 2013, 12:16

Zamawiający przy progach poniżej "kwot unijnych" przekazał ogłoszenie do DUUE, zamiast zamieścić w BZP.
Czy postępowanie podlega unieważnieniu? Przecież ktoś, kto przegląda tylko BZP. Jako np. wykonawca, który przegląda tylko BZP, odwołałbym się, bo przez brak ogłoszenia w BZP nie mogłem złożyć oferty.

versus_zp
Posty: 26
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:08

Post autor: versus_zp » 31 sty 2013, 12:55

Z tym unieważnieniem to też nie tak łatwo. Art. 93 1 7 to kompetencje prezesa UZP. Ale problem jest.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 31 sty 2013, 13:01

Zasada konkurencyjności nie została raczej naruszona, do wiadomości ma większy dostęp oferentów, jednak co temat to inna opinia i zależy kto będzie kontrolował u zamawiającego w przyszłości postępowanie.
Zgodnie bowiem z art. 12 ust. 5 ustawy Pzp zamawiający może przekazać Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich ogłoszenie, którego publikacja ze względu na wartość zamówienia nie jest obowiązkowa. Wydawać się więc może, że w przypadku zamówienia, którego wartość nie przekracza progów z art. 11 ust. 8, zamawiający zobowiązany jest zawsze zamieścić ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, a dopiero dodatkowo przekazać je do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Można również domagać się unieważnienia postępowania, ale czy jest to wystarczający powód?

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 01 lut 2013, 7:26

jak dla mnie będzie to dużym uchybieniem patrząc pod względem przetargu nieograniczonego narusza to m.in. art. 40,
ogłaszając postępowanie tylko DUUE stosując procedurę krajową - coś nie chce mi się wierzyć aby były zachwane terminy ze składaniem ofert, udostępnieniem siwz czy samym jego przekazaniem, publikacją ogłoszenie...

ODPOWIEDZ