oferta częściowa

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
gosia-bl
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2012, 12:25

Post autor: gosia-bl » 17 paź 2012, 15:05

Witam, czy jeżeli Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych ( są 2 zadania) to czy mogę złożyć oddzielnie ofertę do każdego zadania? Czy będzie to potraktowane jako 2 oferty i tym samym podstawą odrzucenia? dziękuje za odpowiedź.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 17 paź 2012, 15:21

W SIWZ zasady powinny zostać określone, tam trzeba szukać, jak brak zakazu to oczywiście że można.

gosia-bl
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2012, 12:25

Post autor: gosia-bl » 17 paź 2012, 15:34

W SIWZ "dopuszcza się możliwość..." ale można złożyć jedną ofertę więc jak to się ma przepisowo?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 paź 2012, 8:38

Jeżeli nie ma zastrzeżenia że Wykonawca może złożyć ofertę tylko na jedną część zamówienia, to można złożyć ofertę na kilka części, czyli składasz wszystkie dokumenty wymagane + składasz dokumenty wymagane do danej części, na pewno zamawiający stworzył stosowne załączniki w tym formularz ofertowy gdzie wydzielone są poszczególne zadania lub do każdego zadania osobne formularze ofertowe.

gosia-bl
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2012, 12:25

Post autor: gosia-bl » 18 paź 2012, 10:26

Dziękuje,
mam jeszcze pytanie, otóż Zamawiający w formularzu ( zał.) zrobił ogólny opis systemu oraz zamieścił zapis " (konieczność uzgodnienia systemu tkaniny z użytkownikiem)" nie bardzo rozumiem dlaczego nie opisano w formularzu konkretnie systemu o jaki im chodzi , ale mam pytanie czy uzgadniać należy przed złożeniem oferty czy robi to tylko wygrywający po zakończeniu postępowania?

rafal1201
Posty: 243
Rejestracja: 06 sty 2010, 9:09

Post autor: rafal1201 » 18 paź 2012, 10:54

Najprawdopodobniej chodzi o uzgodnienia już na etapie realizacji umowy, ale jak jest na pewno wie tylko zamawiający. Zapytaj go o to telefonicznie, ewentualnie pisemnie.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 paź 2012, 11:14

dokładnie jak napisał kolega powyżej.

gosia-bl
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2012, 12:25

Post autor: gosia-bl » 18 paź 2012, 11:30

No właśnie nie zupełnie na etapie realizacji umowy, bo składając ofertę wskazuje się już system i tkaninę. Ten zapis jest dokładnie w rubryce w której Zamawiający opisuje system, więc wg mnie ustalić należy to przed złożeniem oferty, na pytanie odpowiedzieli " tak jak w opisie"no i bądź tu mądry. Zastanawiam się czy na podstawie tego zapisu mogą odrzucić ofertę jeśli uwzględnię i opiszę system, który będzie odpowiadał ich opisowi ale im się " nie spodoba"? Poza tym zastanawiam się czy Zamawiający mimo informacji, że nie jest możliwy do spełnienia warunek terminu realizacji (informacja od producenta systemu), sam rozmiar inwestycji wskazuje na nierealność tego terminu, mimo wszystko może pozostawić w SIWZ taki termin? Mam wrażenie, że chodzi o to żeby do przetargu nikt nie stanął, jest to już drugi przetarg a potem juz chyba zamówienie z wolnej ręki?

ODPOWIEDZ