utajniony formularz cenowy

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 01 paź 2012, 11:38

,,. 8. 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne.
2. Zamawiający może ograniczyć dostęp do informacji związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia tylko w przypadkach określonych w ustawie.
3. Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4. Do konkursu przepis stosuje się odpowiednio.''


Czy wykonawca może utajnić formularz cenowy, który zawiera tylko ceny jednostkowe a więc żadne z powyższych informacji nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa. Moim zdaniem nie ale chciałam sie upewnić
Po raz pierwszy z czymś takim spotkałam się.
Rozumiem, że mam sama odtajnić formularz ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 01 paź 2012, 13:30

asica pisze:Czy wykonawca może utajnić formularz cenowy, który zawiera tylko ceny jednostkowe a więc żadne z powyższych informacji nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa. Moim zdaniem nie ale chciałam sie upewnić
Masz rację.

asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 02 paź 2012, 7:45

dzięki;)

ODPOWIEDZ