brak zastosowania się oferentów do zapytań do SIWZ

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
urzednik
Posty: 20
Rejestracja: 04 lip 2012, 22:18

Post autor: urzednik » 04 lip 2012, 22:43

Proszę o pilną pomoc. Ogłosiłam przetarg nieograniczony. po upływie więcej niż połowy terminu do składania ofert wpłynęło zapytanie, mimo to została udzielona odpowiedź na pytanie (otwarcie ofert 02.07 - poniedziałek, odpowiedź - 28.06 - czwartek) w tym czasie nie wpłynęła żadna oferta (wszystkie oferty dostarczono w dniu otwarcia). Pytanie dotyczyło braku małego elementu w projekcie - czyli jakie rozwiązanie techniczne będzie zastosowane i czy ujmować to w kosztorysie ofertowym czy będzie potraktowane jako praca dodatkowa. w odpowiedzi podano rozwiązanie techniczne ale nie napisano wprost że ma być doliczone do kosztorysu ofertowego. Wpłynęło ofert w tym tylko jedna zawierała dodatkowy element kosztorysu (najwyższa oferta). Nie wiem czy mam odrzucić aż 4 oferty na 5?? czy unieważnić przetarg? Czy może zapytać o wyjaśnienie treści oferty - licząc na to że oferenci wpiszą że ten element znajduje się w innej pozycji kosztorysu. Rzecz rozbija się o drobiazg w zakresie kwoty. Jednak to inwestycja z dofinansowanie UE i musi być wszystko ok.

rafal1201
Posty: 243
Rejestracja: 06 sty 2010, 9:09

Post autor: rafal1201 » 06 sie 2012, 15:00

Moim zdaniem należy poprosić o wyjaśnienia. Czysto teoretycznie, to przeciez możliwe, że Wykonawca zapoznał się z wyjasnieniami, uwzględnił je w ofercie, ale zrezygnował z dopisywania dodatkowej pozycji do kosztorysu, bo zamawiający tego nie wymagał.

ODPOWIEDZ