wezwanie z błedną podstawą

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kseal12
Posty: 35
Rejestracja: 08 lis 2011, 14:51

Post autor: kseal12 » 25 lip 2012, 18:59

Witam.

Mam taką małą zagwozdkę. PN na roboty budowlane. Zamawiający żądał aby Wykonawcy do oferty załączyli dokumenty potwierdzające z normą PN-EN 12566-3 (itd) oraz raporty z badań stanowiące podstawę posługiwania się oznaczeniem CE wraz z załącznikami A,B,C do tej normy (raporty cząstkowe).

Wykonawca nr 1 (Oferta z najniższą ceną) nie załączył tych dodatkowych raportów do oferty. Zamawiający uznał, że Wykonawca złożył deklarację zgodności z ww. normą i wezwał jednocześnie na podstawie art. 87 ust. 1 do wyjaśnień treści oferty, czy oferowane materiały budowlane są zgodne z normą oraz do przesłania załączników A,B,C z normy.

Wyjaśnienia zostały w terminie udzielone, ale nie załączono żądanych protokołów A,B,C. Dokładnie polski producent udzielił wyjaśnień dot. badań oraz, że protokoły są u jego zagranicznego partnera, który ma je dosłać.

Zamawiający odrzucił ofertę najtańszą wskazując jako podstawę art. 89 ust. 1 pkt 2 oraz, że do oferty nie załączono kopii wyników badań (żądanych raportów).
Ja ze swej strony byłbym skłonny wnosić odwołanie, bowiem wezwanie było wg. mnie na błędnej podstawie prawnej. Zamawiający dokumentów winien żądać na podstawie art. 26 ust. 3 a nie art. 87 ust. 1 (znam nawet wyrok KIO).
Dodatkowo deklaracja zgodności z normą oraz protokół główny w sposób dostateczny potwierdzają zgodność wyrobu budowlanego z normą.

Teraz moje pytanie: Czy w ocenie szanownych Państwa z forum są szanse na wygranie?

ODPOWIEDZ