Krótki czas na uzupełnienie dokumentów

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
zaraza
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2012, 9:31

Post autor: zaraza » 20 lip 2012, 9:42

Niemiła sprawa. W przetargu na dowóz dzieci do szkoł nie złożyłem 6 dokumentów. Zamawiający po otwarciu ofert poprosił mnie bym poczekał chwile, gdyż chcą sprawdzić papiery. Po sprawdzeniu wręczył mi pismo wzywające do uzupełnienia dokumentów i UWAGA wyznaczył termin 1 dnia na ich uzupełnienie. Wszystkie dokumenty oczywiście są aktualne na dzień składania ofert, lecz nie mam kopii dowodów rejestracyjnych pojazdów które bedą uczestyniczyć w zamówieniu, gdyż pojazdy te są na dwutygodniowym wyjeździe. Moje pytanie czy mam jakąs podstawe, by poprosić o wydłużenie? Czy prawne jest to co zrobił zamawiający?

p.s. dodam, ze wartość zamówienia 550tys a moja cena była niższa od kolejnej o 60tys. pln myślę, że jest to świetny materiał dla RIO

pozdrawiam.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 20 lip 2012, 13:15

Zawsze możecie skorzystać z odwołania jeżeli wykluczą was z postępowania, 1 dzień to przesada i jest duża szansa żeby wygrać spór.

jan.kowalski
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2011, 16:13

Post autor: jan.kowalski » 22 lip 2012, 18:13

a co jesli Zamawiajacy pisze pismo 11.07, pismo dochodzi do mnie poczta 13.07 (piatek) po poludniu, a termin zlozenia wyjasnien to 16.07 (poniedzialek) godz. 10 ?
dodam ze wyjasnienia moze przygotowac pracownik ktory pracuje od poniedzialku do piatku i weekend niestety niemozliwym bylo przygotowanie wyjasnien, wyslalismy do zamawiajacego pismo z prosba o przedluzenie terminu, ale ten juz wybral Wykonawce a mnie odrzucil, a na pismo nie odpowiedzial

zaraza
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2012, 9:31

Post autor: zaraza » 23 lip 2012, 18:37

Tak jak myślałem, nie chcieli wogóle dyskutować. Ofertę odrzucili. Przetarg ewidentnie napisany pod konkretnego wykonawcę i w dodatku ten jednodniowy termin... Czy wg. Pana od razu poinformować Izbe Obrachunkową czy iść drogą protestów i odwołań?

ODPOWIEDZ