Zaznajomienie z wynikami otwarcia ofert - firma nie bioraca

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Pozytyw
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2010, 10:42

Post autor: Pozytyw » 21 cze 2012, 9:59

Czy jako Wykonawca który nie bral udzialu w przetargu mam prawo uzyskac od Zamawiajacego informacje z otwarcia ofert? (pisemnie oczywiscie z prosba o przeslanie skanu protokolu lub przeslanie informacji w nim zawartych). Chcialbym zaznaczyc rownie (jesli ma to jakies znaczenie) ze przetarg zostal przez Zamawiajacego anulowany po otwarciu ofert (zbyt mała ilość środków na realizację zadania)

Jaka tresc pisma powinienem wystosowac, na co konkretnie sie powolywac?

Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6561
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 cze 2012, 10:33

Zamawiający jest zobligowany do udostępnienia pełnej treści oferty. Składają się na nią formularz ofertowy wraz z oświadczeniami, wykazami i innymi dokumentami. Dotyczy to sytuacji, gdy żadne treści ofert nie zostały objęte przez wykonawcę tajemnicą przedsiębiorstwa.
protokół wraz z załącznikami jest jawny, z tym że wgląd do załączników jest możliwy dopiero po wyborze oferty najkorzystniejszej czy nieważnieniu procedury (art. 96 ust. 3 ustawy Pzp). Jako zasadę przyjmuje się, iż wszelkie załączniki do protokołu tj. opinie biegłych, oświadczenia, informacje z zebrania, o którym mowa w art. 38 ust. 3 ustawy Pzp, zawiadomienia, wnioski, inne dokumenty i informacje składane przez zamawiającego i wykonawców w trakcie prowadzonego postępowania w tym umowa w sprawie zamówienia publicznego, stanowią załączniki do protokołu. Jedyny wyjątek od powyższej reguły stanowi „oferta” zaliczana także do załączników protokołu, która to jest udostępniania już od chwili otwarcia ofert.

ODPOWIEDZ