Nowy komentarz do Pzp?

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 10 maja 2007, 20:57

Czy ktoś słyszał już o jakichś planowanych, nowych wydaniach komentarza do ustawy Pzp z uwzględnieniem tegorocznej nowelizacji? Kogo komentarze najbardziej sobie cenicie w waszej codziennej pracy w zamówieniach?

zsylwia
Posty: 41
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:41

Post autor: zsylwia » 21 maja 2007, 14:19

Witam
Przy przeglądaniu stron dotyczących przetargów znalazłam książke która zostanie wydana http://www.publicus.pl/index.php?pID=2092
KOMENTARZ DO NOWELIZACJI USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
dr hab. Ryszard Szostak
Ksiażkazawiera:
- Obszerne omówienie zmian wprowadzonych nowelizacją z 13 kwietnia 2007 r.
- Tekst ujednolicony znowelizowanej ustawy Prawo zamówień publicznych
- Nowe akty wykonawcze
[FONT=Tahoma]

Format A5, oprawa miękka,
foliowana, szyta. Do nabycia w
Wydawnictwie Publicus sp. z o.o.
Książka ukaże się w maju 2007 r.
[/FONT]

zsylwia
Posty: 41
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:41

Post autor: zsylwia » 21 maja 2007, 14:20

Czy możecie podzielić się jakich czasopism używacie do pracy z przetargami
pozdrawiam
Sylwia

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 maja 2007, 14:50

Są cztery czasopisma zamówieniowe (przynajmniej o tylu mi jest wiadomo). Miesięcznik „Zamówienia Publiczne – Doradca” cieszący się największym szacunkiem i słusznie. Z pewnością warto go mieć, wydawany przez wydawnictwo Publicus. Jest miesięcznik „Przetargi Publiczne” wydawany od ponad roku, ale też bardzo ciekawy. Jest kwartalnik „Prawo zamówień publicznych” wydawany przez Instytut Zamówień Publicznych. Jest wreszcie Monitor Zamówień Publicznych wydawany przez wydawnictwo Forum. Najlepiej mieć wszystkie, choć pewnie tylko pasjonaci tak mają. Jeżeli może Pani zaprenumerować jeden to na pewno warto wziąć „Doradcę” – on jest najbardziej znany w Polsce, ale też chyba najbardziej "naukowy" i "bardzo prawniczy". Jeśli może Pani zaprenumerować też inny to już trzeba by samemu ocenić co jest dobre i co komu odpowiada (ja publikuję regularnie artykuły w Monitorze Zamówień Publicznych). Generalnie pisma te są dostępne w prenumeracie, tylko „Przetargi Publiczne” można kupić w EMPIK-ach.

zsylwia
Posty: 41
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:41

Post autor: zsylwia » 22 maja 2007, 9:03

Dziękuje bardzo.
Firma prenumeruje Przetargi Publiczne ale wydaje mi się, że potrzebuje uzupełnienia ten miesięcznik. Zamówiłam sobie egzemplarze próbne pozostałych czasopism napewno coś wybiorę. Zastanawiam się również nad komentarzem do przepisów, wydawnictwo,które ma je wydać ma juz pełny tekst komentarza. Jednak zastanawiają się czy nie dołączyć aktów wykonawczych do niego. Dlatego wydanie zostało troszkę przesunięte. Myśle że 39 zł nie jest kwotą zawyżoną za zakup takiego komentarza??
pozdrawiam
Sylwia

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 maja 2007, 10:09

Komentarze do ustawy Pzp kosztują zazwyczaj powyżej 100 zł. Najbardziej popularny jest komentarz pod redakcją Prezesa UZP dostępny bezpłatnie na stronie Urzędu zamówień Publicznych. Inne popularne komentarze są autorstwa Stachowiak-Jerzykowski-Dzierżanowski, a także komentarz Jerzego Pieróga. Inne dostępne, obszerne komentarze napisali Pan Marcin Płużański oraz Pan Paweł Granecki. Jak rozumiem te 39 zł dotyczy komentarza do najnowszej nowelizacji autorstwa doktora Szostaka. 39 zł to z pewnością nie jest wygórowana cena. Książkę można zamówień na stronie wydawnictwa Publicus. Ryszard Szostak to znany w Polsce ekspert zajmujący się zamówieniami publicznymi, aczkolwiek, nie wszyscy zgadzają się z jego poglądami. Z pewnością jednak potrafi on dogłębnie omówić temat zmian.

ODPOWIEDZ