Robota budowlana, czy usługa

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Urzędnik1
Posty: 112
Rejestracja: 16 wrz 2008, 12:40

Post autor: Urzędnik1 » 28 gru 2011, 14:37

Muszę przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia na bieżącą naprawę i konserwację dróg gminnych o nawierzchni gruntowej i żwirowej. Naprawa polegać będzie w dowozie i rozłożeniu żwiru lub żużlu w miejscach zagłębień spowodowanych opadami i i dużym nasileniem ruchu. Nie wiem jak zakwalifikować takie zamówienie. Czy będzie to robota budowlana, bo jeżeli tak to trzeba mieć projekt budowlany i kosztorys inwestorski, Na początku roku nie jestem w stanie przewidzieć zakresu tych robót, bo one wynikną w trakcie użytkowania. Najlepiej byłoby gdybym zakwalifikował ją jako usługę ,bo nie musiałbym opracowywać projektu i kosztorysu. Ale czy mogę ? Przedmiotem zamówienia byłaby cena dowozu i rozłożenia 1 tony żwiru. Natomiast wartością oferty byłby iloczyn ceny dowozu i rozłożenia jednej tony i założonych w SIWZ przykładowo 5000 ton w okresie całego roku.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 gru 2011, 14:46

Zakup żwiru lub tłucznia bazaltowego wraz z transportem i rozplantowaniem na 100% będzie trzeba potraktować jako dostawę, chyba że będzie to sam transport wówczas usługa.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 30 sty 2012, 13:27

Mam podobny a w zakresie oprócz:

zakupu materiałów (pospółki, żwiru etc)

dostawy

jest opcja wbudowania go w ubytkach z opcją zagęszczenia walcem lub zagęszczarką wibracyjną. 3 zadania wcześniej robiłem r. bud ale teraz się sam zastanawiam :)

Czy oby na pewno jest tu mowa o dostawie?

ODPOWIEDZ