problem z ustalniem

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
papay
Posty: 69
Rejestracja: 05 lis 2010, 13:54

Post autor: papay » 27 sty 2012, 10:44

Witam,

Mam na dziś jeszcze jedno pytanie, czy wykonanie dokumentacji projektowo - technicznej oraz kosztorysu inwestorskiego to usługa czy roboty budowlane, ja osobiście uważam że to usługa, proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 sty 2012, 10:58

Litości!!!, jaka to r. budowlana?, bo może jest coś o czym nie wiem?

papay
Posty: 69
Rejestracja: 05 lis 2010, 13:54

Post autor: papay » 27 sty 2012, 11:10

druga osoba mi zasugerowała, że skoro chce projekt itd. a później będę budował a wtedy wiadomo postępowanie pójdzie jako robota budowlana, to że jak teraz daje na to żeby ktoś mi ta budowle zaprojektował, kosztorys zrobił itd. to że powinienem podciągnąć to pod roboty budowlane, gdyż to się z sobą łączy, ale ja się z tym nie zgadzam, bo daje dwa odrębne postępowania, dziś na zaprojektowanie a za pół roku na podstawie tego projektu wybudowanie. Ale zawiał u mnie wątpliwości stąd Panie Januszu napisałem na forum. Ale jak rozumiem, moje rozumowanie jest dobre, wykonanie dokumentacji projektowo - technicznej oraz kosztorysu jako oddzielne postępowanie to U, a potem wybudowanie to wiadomo RB. Gdybym dał to wszystko w jednym czyli zaprojektuj i wybuduj wtedy RB. Dobrze rozumuje? i w związku z tym ja daję to jako usługę :)

Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 sty 2012, 11:23

Dobrze rozumiesz.

ODPOWIEDZ