czy mieliście taki przypadek??

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Soltag
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2007, 17:40

Post autor: Soltag » 02 sty 2012, 20:09

Chyba teraz wkopałam się na dobre :(
w postępowaniu współfinasowanym ze środków unijnych popełniłam wielki błąd, oczywiście przez przeoczenie. Nie wiem co mnie wtedy tak przyćmiło ale teraz już za późno
Jeden z członków zarządu miał m-ce zamieszkania w Niemczech, w ofercie złożył nasz krk i to właśnie przeoczyłam. Oferta ta została wybrana jako najkorzystniejsza, konkurencja też nie wyłapała tego faktu. Teraz moje pytanie czy ktoś z Was przeżył taką akcję, jaką korektę wymierzono ( w taryfikatorze nie znalazłam takiego przypadku) bo naruszenie dyscypliny to mam na bank, ale jescze martwię się o konsekwencje finansowe. Sprawa jest z 2010 r.
a może ktoś z Was orientuje się w zakresie naszego krk czy można powołać się na to że gdyby ta osoba faktycznie byłaby skazana to z naszego krk by to wynikało, skoro zgodnie z art art 1 ust 2 ustawy o krk w rejestrze gromadzi się dane o osobach prawomocnie skazanych przez sądy państw obcych

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 02 sty 2012, 20:30

Od „podmiotów zagranicznych” zamiast informacji z KRK w zakresie wynikającym z art. 24 ust. 1 pkt 9 oraz art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp, jako zamawiający możesz żądać odpowiednio:

Dokumentu wystawionego w kraju, w którym podmiot zagraniczny ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzającego, że w stosunku do takiego podmiotu nie orzeczono zakazu ubiegania się o zamówienia.
Zaświadczenia o niekaralności w zakresie wynikającym z art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp wydanego przez organ sądowy lub administracyjny, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania wykonawcy lub osoby, której takie zaświadczenie dotyczy.

Od wykonawcy, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP, zamiast zaświadczenia z KRK, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. nr 226, poz. 1817) - zaświadczenia o niekaralności w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, tzw. zaświadczenie o niekaralności dla podmiotu zbiorowego, żądasz dokumentu wystawionego w kraju, w którym wykonawca taki ma miejsce zamieszkania lub siedzibę, potwierdzających odpowiednio, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie (§ 4 ust. 1 pkt 1 lit. c rozporządzenia).

Osobiście takiego przypadku nie miałem, ale fakt jest to naruszenie, jakie będą konsekwencje?, jest mi ciężko powiedzieć.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 02 sty 2012, 20:37

oczywiście prawidłowe to nie jest,
ale może spr jeszcze co jest w:

USTAWA z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym

może w ten deseń ? :)

"Art. 4. 1. Do zadań biura informacyjnego należy:
1) przetwarzanie danych osobowych oraz danych o podmiotach zbiorowych, podlegających gromadzeniu w Rejestrze;
2) zabezpieczanie danych osobowych oraz danych o podmiotach zbiorowych zgromadzonych w Rejestrze przed dostępem osób nieuprawnionych;
3) przygotowywanie projektów decyzji, postanowień i rozpatrywanie skarg w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz danych o podmiotach zbiorowych zgromadzonych w Rejestrze;

4) przekazywanie organom centralnym państw członkowskich Unii Europejskiej informacji na temat wyroków skazujących oraz zastosowania późniejszych środków w odniesieniu do obywateli tych państw członkowskich, podlegających gromadzeniu w Rejestrze;
5) występowanie do organów centralnych państw członkowskich Unii Europejskiej z zapytaniem o wyciąg z rejestru karnego oraz udzielanie informacji z Rejestru zgodnie z prawem krajowym;
6) niezwłoczne przekazywanie ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, ministrowi właściwemu do spraw rozwoju regionalnego, ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa oraz ministrowi właściwemu do spraw rozwoju wsi informacji na temat wyroków skazujących, zapadłych wobec:
a) osób fizycznych i przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, jeśli czyn zabroniony został popełniony na szkodę interesów finansowych Wspólnot Europejskich,
b) osób upoważnionych do reprezentowania podmiotu zbiorowego, podejmowania w jego imieniu decyzji lub sprawowania nadzoru nad jego działalnością, jeśli czyn zabroniony został popełniony na szkodę interesów finansowych Wspólnot Europejskich,
c) podmiotów zbiorowych, jeśli czyn zabroniony osoby fizycznej stanowiący podstawę odpowiedzialności podmiotu zbiorowego został popełniony na szkodę interesów finansowych Wspólnot Europejskich.
2. Biuro informacyjne jest administratorem danych osobowych zgromadzonych w Rejestrze, w rozumieniu art. 7 pkt 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.3)), zwanej dalej "ustawą o ochronie danych osobowych".

jest tu coś o UE, wiec może jakoś da się bronić? trzeba walczyć :) :) :)
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 20:38 przez efigy007, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ