waga

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 28 gru 2011, 13:37

mam wagę 50 % cena
30 % posiadanie certyfikatu lub studiów podyplomowych
20 % udokumentowane dośw. w prowadzeniu zajęć z niepełnosprawnymi

jak potem obliczyć całość to trochę zakręcony jestem pomocy

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 gru 2011, 13:45

No tak tylko czy cena 50% nie za mała, a poza tym te 30%, hmm jakoś mi tu nie bardzo to wszystko pasuje.

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 28 gru 2011, 13:47

tak se wymyślił koordynator projektu i tak myśle jak to ugryźć nie lubie tych wag

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 gru 2011, 13:56

Ja przyznam że też nie lubię, musiał bym przy tym trochę posiedzieć, może inni są w tym bardziej na bieżąco.

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 28 gru 2011, 14:13

już sam wymyśliłem

50 % cena

30 % certyfikaty - 20 pkt certyfikat, 10 pkt studia podyplomowe,
20 % posiadanie kadry która która ma udokumentowaną prace z osobami niepełnosprawnymi

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 28 gru 2011, 14:15

kiedyś temat był poruszany ze kryterium oceny nie może być doświadczenie poproszę o przedstawienie gdzie to był? art

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 gru 2011, 14:21

No teraz lepiej :), te posiadanie kadry to proszę sobie darować.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 gru 2011, 14:29

Kryteria oceny ofert mogą odnosić się tylko i wyłącznie do przedmiotu zamówienia. Ustawa Pzp wskazuje wprost, że nie mogą natomiast dotyczyć właściwości wykonawcy, a w szczególności jego wiarygodności ekonomicznej, technicznej lub finansowej. Oznacza to, że nie wolno Ci jako kryterium oceny ofert przyjąć np.:

okresu prowadzenia działalności przez wykonawcę,
posiadania środków finansowych lub zdolności kredytowej,
dysponowania określonym sprzętem technicznym.

Przyjmując kryteria oceny ofert i przypisując im konkretne wagi musisz zdecydować, co jest dla Ciebie istotne podczas realizacji zamówienia. Jako kryterium oceny ofert możesz oprócz ceny ustanowić:

termin realizacji zamówienia,
okres udzielonej gwarancji,
parametry techniczne, funkcjonalność czy jakość przedmiotu zamówienia.

Natomiast doświadczenie wykonawcy może być tylko i wyłącznie warunkiem udziału w postępowaniu wynikającym z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. Sformułowanie sposobu oceny tego warunku zaproponowane w Twoim pytaniu będzie poprawne.

HouseKloc
Posty: 53
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:05

Post autor: HouseKloc » 28 gru 2011, 17:00

ja tam sie nie znam, co Pan Janusz zapewne potwierdzi, ale chcąc niechcac oparłeś kryteria o postanowienia art 5 ust. 1 pzp,
z opisu kryteriów mniemam że chodzi zamówienia na usługi szkoleniowe a wówczas zgodnie z wyżej wskazanym przepisem nie ma zastosowania zakaz ustalania kryteriów oceny ofert na podstawie właściwości wykonawcy.

kryterium posiadania odpowiedniej kadry (mającej doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi) to właśnie, w postępowaniu "zwykłym" kryterium dysponowania odpowiednim potencjałem osobowym.

To zaś co wskazano w poście powyżej odnosi się do dostaw robot budowlanych i usług priorytetowych.

odnośnie zaś samej oceny kryteriów, to trzecie kryterium możesz opisac jako np. 5% za każde przeprowazone szkolenie - max 20 % w tym kryterium , lub jeżeli chodzi ci o ilość osób, to po 5 % za każdą osobę z doświadczeniem max 20% - zalezy na czym bardziej ci zależy,
tak więc nie musisz sobie darować kryterium posiadania odpowiedniej kadry przy zamawianiu usług szkoleniowych .. no ale tylko moja osobista opinia..
pozdrawiam
HK

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 gru 2011, 17:39

HouseKloc pisze:ja tam sie nie znam, co Pan Janusz zapewne potwierdzi
Absolutnie, cieszę się że w dyskusji uczestniczą inne osoby, czasami nie wyrabiam :), więc proszę tak nie pisać.

Natomiast do postępowań o udzielenie zamówień, których przedmiotem są usługi o charakterze niepriorytetowym, nie stosuje się przepisów ustawy dotyczących między innymi zakazu ustalania kryteriów oceny ofert na podstawie właściwości wykonawcy (art. 5 ust. 1 ustawy Pzp). Oznacza to, że zamawiający ma możliwość stosowania kryteriów dotyczących właściwości wykonawcy, takich jak:

doświadczenie,
potencjał kadrowy i techniczny oraz
sytuacja finansowa i ekonomiczna.

Możliwość ustalania kryteriów podmiotowych nie zwalnia zamawiającego z obowiązku przestrzegania zasady zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, określonej w art. 7 ust. 1 ustawy Pzp.

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 28 gru 2011, 18:02

faktycznie 5.1 usługi szkoleniowe (warsztaty z psycholog, itp ) zapomniałem o tym, a kiedyś było to już poruszane, także śmiało mogę jako wagę posiadanie certyfikatów od osób którymi dysponuje wykonawca,

temat zakończony dziękuję za zaangażowanie i pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ