Nietypowe szacowanie?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ulotne
Posty: 305
Rejestracja: 07 lip 2010, 15:03

Post autor: ulotne » 08 gru 2011, 13:03

Witam! Przymierzamy się do wszczęcia postępowania na pełnienie funkcji lidera szkolnego, pełnienie funkcji opiekuna praktyk zawodowych oraz zajęcia dodatkowe z kompetencji kluczowych (geografia, fizyka, matematyka). PN poniżej progów UE, ale finansowanie odbywa się z projektu unijnego. Wiadomo. że to będą usługi, ale w jaki sposób zrobić szacowanie wartości zamówienia, na podstawie czego, do kogo skierować zapytanie o podanie ceny. Zastanawiam się, czy mogę swoje pytanie skierować do szkół ponadgimnazjalnych (tam będą się odbywać w/w usługi), gdzie wydaję mi się że potencjalnymi wykonawcami będą nauczyciele uczący w tych szkołach? Jak to udokumentować?

Dziękuję za wszelkie propozycje i podpowiedzi.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 08 gru 2011, 13:21

ulotne pisze:Jak to udokumentować?
jak inaczej się nie da to robić notki, ja próbując zachować należytą staranność wykorzystałbym wszystkie możliwe znane sobie środki do oszacowania, czyli jak sam piszesz zwórciłbym się do szkół i np. innych Zamawiających którzy realizowali podobne postępowania, czyli szukać i pytać :)

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 08 gru 2011, 13:41

W tym wypadku po prostu rozeznanie rynkowe.

ODPOWIEDZ