przetarg za 150tys E - czekać do nowelizacji ???

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 09 maja 2007, 15:06

szybkie pytanie
mam przetarg na usługi na ok 660 000 zł czyli ok 151 000 E. wg starycg przepisów musze oglaszac w BZP co trwa 10 dni a później po ogłoszeniu dać min 15 dni na złożenie oferty w przet. nieograniczonym. czy warto czekać do 25 maja na wejście nowelizacji? i zrobić to w fornmie skruconej?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 09 maja 2007, 15:18

Jeżeli to przetarg nieograniczony to w obecnym stanie prawnym nie jest tak jak Pan napisał. Jeżeli progiem na usługi dla was jest 211000 euro to rzeczywiście trzeba dać ogłoszenie do BZP. Po przesłaniu ogłoszenia droga elektroniczną ukazuje się ono teraz po trzech dniach, a nie po dziesięciu. Zresztą ustawa Pzp ustanawiając 15-dniowy termin na składanie ofert, każe liczyć go nie od ukazania się ogłoszenia w BZP tylko od przekazania ogłoszenia, czyli od jego wysłania elektronicznie, faxem lub listem do UZP. Po wejściu w życie nowelizacji będzie to 7 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w BZP. Ogłoszenia będzie się zamieszczać własnoręcznie i tylko drogą elektroniczną. Proszę również zauważyć, że ustawa nie wejdzie w życie 25 maja 2007. Została podpisana 325 kwietnia 2007 przez Prezydenta, a wejdzie w życie (większość przepisów ustawy nowelizacyjnej) po 30 dniach od jej publikacji w Dzienniku Ustaw, a ten jeszcze do dnia dzisiejszego się nie ukazał.

moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 10 maja 2007, 9:29

wiem ze mało wiem
bede pierwszy raz przesyłal info do BZP.
jak to sie robi?
zalogowałem sie na uzp i ... mam ściągnąc jakies oprogramowanie z szablonami ZP-300 czy jak. gubie sie troche na tych portalach uzp i bzp.

na stronce http://www.uzp.gov.pl/menu/i_biu.html
podaje hasło i login a on przelanczamnie na taką smieszna stronke białą z powtórnym logowanie gdzie używam powtornie hasła z uzp jaki nam nadano kiedyc i nic sie nie dzieje? cZy ja cos przeoczyłem?
_____________________________
już wiem znalazłem cudowne hasło ktore mój poprzednik schował w kupie dokumentów na dnie szafy. ok.
juz sie zalogowałem do biuletynu , tylko nie wiem jak zmienic zwoje dane w moim profilu bo mail juz nie aktualny. pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 10 maja 2007, 9:42

Najlepiej na głównej stronie UZP znaleźć link : „Przesyłanie ogłoszeń do Biuletynu przez internet” kliknąć na niego i zalogować się. Następnie wybrać odpowiedni formularz, wypełnić po kolei strony pokazujące się na ekranie. Ja jednak uważam, że ten formularz elektroniczny nadaje się tylko do krótkich ogłoszeń (np. o udzieleniu zamówienia). Do ogłoszeń o zamówieniu wykorzystuję póki co formę faksu, bo elektronicznie są ograniczenia w liczbie znaków w ogłoszeniu. Następnie po przesłaniu faxem, wysyłam jeszcze plik do UZP na adres rchmielewska@uzp.gov.pl żeby mieli tekst elektroniczny i żeby nie popełnili błędów przy przepisywaniu ogłoszenia.

moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 10 maja 2007, 9:56

super info dzieki że pomogłeś, znów mozna na was polegać :)
..................................

ODPOWIEDZ