wynagrodzenie kosztorysowe i ryczałtowe w jednym

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
beataf1
Posty: 52
Rejestracja: 25 cze 2009, 14:02

Post autor: beataf1 » 09 lis 2011, 10:35

Mam pytanie. Musze ogłoscić przetarg nieogranicznony na termomodernizację i montaż zestawu solarnego. Na roboty ociepleniowe mam kosztorys inwestorski zaś na montaż instalacji nie. Moje pytanie brzmi czy mogę żądać aby Wykoinawca złożył ofertę w części na ocieplenie zgodnie z przedmiarem robót a za instalację solarną jako ryczałt? Zastanawim się jak to później rozliczyć.

kseal12
Posty: 35
Rejestracja: 08 lis 2011, 14:51

Post autor: kseal12 » 10 lis 2011, 16:40

Może podzielić zamówienie na dwie odrębne części. Według mnie zadanie jest podzielne.
Wtedy można zrobić jedną część kosztorysowo, a drugą ryczałtowo. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 10 lis 2011, 18:42

Będzie to po prostu wynagrodzenie mieszane :)

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 07 gru 2011, 10:03

mam pytanie dot. ceny jednostkowych w kosztorysie, a nie jestem "budowlańcem":

przetarg nieograniczony był niecałe pół roku temu,był podany przedmiar ,zastosowano ceny jednostkowe,zgłosił się wykonawca,który zaproponował ceny jednostkowe prawie o połowę niższe.OK.,robota leci i ....właśnie : pojawiają się roboty uzupełniające ,wydział przygotował kosztorys gdzie zastosował ceny jednostkowe te z poprzedniego swojego inwestorskiego, czyli z zamówienia podstawowego,a ponieważ wyszły wielkie ilości obmiarowe to...wartość w taki sposób przeliczona przewyższa 50 % wartości zamówienia podstawowego.Nie wszczęłam zamówienia ,poprosiłam o poprawę cen jednostkowych i czy zastosowano właściwe.Wydział więc zastosował ...ceny wykonawcy który aktualnie wykonuje (kończy) roboty podstawowe.

Czy słusznie? czy istnieje jakaś wykładnia w kwestii zastosowania cen w kosztorysach inwestorskich?tych uzupełniających bo co do zamówienia podstawowego to jest ok.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39

Post autor: almarta » 07 gru 2011, 10:03

mam pytanie dot. ceny jednostkowych w kosztorysie, a nie jestem "budowlańcem":

przetarg nieograniczony był niecałe pół roku temu,był podany przedmiar ,zastosowano ceny jednostkowe,zgłosił się wykonawca,który zaproponował ceny jednostkowe prawie o połowę niższe.OK.,robota leci i ....właśnie : pojawiają się roboty uzupełniające ,wydział przygotował kosztorys gdzie zastosował ceny jednostkowe te z poprzedniego swojego inwestorskiego, czyli z zamówienia podstawowego,a ponieważ wyszły wielkie ilości obmiarowe to...wartość w taki sposób przeliczona przewyższa 50 % wartości zamówienia podstawowego.Nie wszczęłam zamówienia ,poprosiłam o poprawę cen jednostkowych i czy zastosowano właściwe.Wydział więc zastosował ...ceny wykonawcy który aktualnie wykonuje (kończy) roboty podstawowe.

Czy słusznie? czy istnieje jakaś wykładnia w kwestii zastosowania cen w kosztorysach inwestorskich?tych uzupełniających bo co do zamówienia podstawowego to jest ok.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 gru 2011, 11:16

Jeśli kwota umowy, której przedmiotem jest r. budowlana, dla zamówienia podstawowego wynosi np. 100.000 zł, to zamówienia uzupełniającego możesz udzielić do kwoty 50.000 zł (100.000 zł × 50%).
Szacunek może być co zasady wyższy jednak trzeba pilnować wartości podpisanej umowy.
czy jest wykładnia sporządzając kosztorys inwestorski, raczej nie, są to po prostu ceny rynkowe.

ODPOWIEDZ