zapis w siwz i wzorze umowy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 06 paź 2011, 8:34

PN kwoty poniżej progów art. spoż. do stołówek

czy może być taki zapis w umowie i w siwz

2. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany proporcji ilościowych poszczególnych rodzajów artykułów biurowych oraz materiałów eksploatacyjnych w stosunku do podanych w formularzu cenowym.

taki sam zapis chce zastosować w przetargu na art. spożywcze do stołówek żeby zabezpieczyć się że np. w umowie mam 1000 kg mąki i np 200 kg jabłek. limit na jabłka wykorzystałem a mąki pozostało za dużo.

czy taki zapis w siwz i umowie można zastosować.



pozdrawiam :)

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 06 paź 2011, 8:50

ja stosuję czasem takie zapisy - gdzie w formularzu cenowym podaje się cene jednostkową:

1.Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia dopuszcza możliwość zmniejszenia ilości zamawianych produktów do 40%, a tym samym zmniejszenia wartości umowy określonej w Załączniku Nr 2 do SIWZ;
2.Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zmian ilościowych poszczególnych produktów dostawy. W razie potrzeby zwiększenia łącznej ilości dostaw Zamawiający stosował będzie zapisy Pzp dotyczące zamówień uzupełniających.
3.Zakup przez Zamawiającego mniejszych ilości produktów niż wymienione w SIWZ nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych ze strony Wykonawcy wobec Zamawiającego.
4.Wykonawcy będzie przysługiwało jedynie wynagrodzenie za zrealizowane dostawy bez naliczania kar umownych w razie zmniejszenia ilości dostaw.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 8:51 przez efigy007, łącznie zmieniany 1 raz.

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 06 paź 2011, 8:56

podobne zapisy też stosuję:) bardzo pomagają, ale czy zmiany proporcji ilościowych poszczególnych rodzajów artykułów jest dopuszczalna, np.:

jak to by wyglądała zakup 50 komputerów i 20 drukarek i zmienić proporcje ilościowe, w tym przypadku to moim zdaniem niedpuszczalne,

ale w takiej drobnicy jedzenie art. biurowe to hmmm??

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 06 paź 2011, 9:19

sądzę, że właściwym postępowaniem jest podane maksymalne ilości produktów jakie chcecie zamówić i ewentualnie zmniejszyć ilość, a jeśli chodzi Ci o to czy można zmienić ilość mąki na ilość jabłek to również jestem zdania, że jest to niedopuszczalne.

ODPOWIEDZ